کابل XLR

کابل XLR

کابل XLR از کابل های پر مصرف مورد استفاده در استودیو های حرفه ای می باشد. کابل های XLR در انواع مختلف ۳ ، ۴ ، ۵ و ۶ زبانه وجود دارند که در استودیو های صدا برداری از نمونه ۳ زبانه که به آن XLR3 گفته میشود، استفاده میشود و اکثر میکروفون های حرفه ای از کابل XLR بهره می برند.

کابل های XLR در چهار نوع مختلف تهیه و تولید می شوند. کابل XLR3 رایج ترین کابل XLR می باشد. در کابل های xlr سه زبانه (سه پین)، پین اول مربوط به سیم اتصال به زمین میباشد که برای جلوگیری از نویز های ناخواسته تعبیه شده و به سیم شیلد که به صورت یک روکش محافظ دو سیم دیگر پوشانده ، متصل میشود . پین دوم مربوط به پلاریته مثبت ، و سیم سوم مربوط به پلاریته منفی می باشد .

بخوانید: لیست کامل تجهیزات مورد نیاز اتاق کنفرانس

از کابل های xlr برای انتقال سیگنال های بالانس (balance) استفاده میشود و بیشتر در میکروفن ها کاربرد دارند . برای اتصال میکروفن های کاندنسر که برای فعال شدن به تغذیه فانتوم پاور نیاز دارند ، باید از این نوع کابل ها استفاده شود چرا که ورودی فانتوم پاور ها دارای جک های xlr میباشد . همچنین از این نوع کابل برای انتقال سیگنال بین gear هایی که دارای جک های ورودی و خروجی xlr هستند هم استفاده میشود .

از دیگر کاربرد های مهم این نوع کابل ها ، میتوان به استفاده از آن در مصافت های طولانی (اتصال قطعات از اتاق فرمان به اتاق های دیگر) اشاره کرد .

کابل XLR در متراژهای مختلف موجود می باشد که به طور متوسط قیمت هر متر از آن ۱۵ هزار تومان می باشد و بسته به کیفیت آن متغیر است. برای اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید با ما تماس گرفته و محصول خود را در محل تحویل بگیرید. کابل های XLR هنگام ساخت سالن همایش و کنفرانس نیز استفاده می شوند.

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Buttonمشاوره تلفنی رایگان(کلیک کنید)