طراحی و تجهیز سالن کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس


تجهیز اتاق کنفرانس و جلسات یک موضوع بسیار مهم و حیاتی است که برای برگزاری موفقیت‌ آمیز هر نوع کنفرانس، همایش، جلسه تخصصی یا نشست مهم، انجام شده و توجه به جزئیات آن امری ضروری می‌باشد. در این مطلب از سایت طنین سیما به بررسی نکات مهم تجهیز سالن کنفرانس برای شما عزیزان خواهیم پرداخت. تجهیزات اتاق کنفرانس شامل میکروفون‌ها، سیستم صوتی، دیتاپروژکتور یا نمایشگر بزرگ، ویدئو کنفرانس و اتصالات مرتبط می باشد.

همچنین، تجهیزات نورپردازی و نورمخفی، برای ایجاد جو صمیمی و محیطی دلنشین و انگیزه‌ بخش برای شرکت‌کنندگان، بسیار مهم می‌باشند. مبلمان مناسب و صندلی‌ها، نیز جهت راحتی و آسایش شرکت‌کنندگان حائز اهمیت می‌باشند. استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن نیز به معنای پیشرو بودن سالن کنفرانس است و این امکان را فراهم می‌آورد که همه جنبه‌ها به‌ خوبی در کنترل و اجرا باشد. به‌ طور کلی می توان گف ، تجهیز اتاق کنفرانس با توجه به نیازها و اهداف مربوط به هر نوع کنفرانس و با استفاده از تجهیزات پیشرفته، دیزاین مدرن و نورپردازی مناسب، می‌تواند اثر بخشی بالایی داشته باشد و به رونق برگزاری این گونه رویدادها کمک نماید.

فهرست مطالبی که می خوانید:

Conference Room
اتاق کنفرانس

سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

سالن های کنفرانس یکی از نیازهای سازمان ها، ادارات، شرکت های دولتی و خصوصی و … می باشد. سیستم سالن کنفرانس به دو بخش آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود. سییستم آنالوگ صرفا برای پخش صدا استفاده می شود ولی سیستم دیجیتال امکانات بی نظیری مانند رای گیری، اتوترک (چرخش خودکار دوربین به سمت میکروفون در حال استفاده)، ترجمه همزمان، حضورغیاب و … دارد.

معمولا به دلیل ضعیف بودن صدای میکروفن های داخلی این سیستم ها، مشتری ها دوست دارند تا سیستم اضافی بلندگو نیز به همراه سیستم کفرانس نصب کنند. این مجموعه شامل یک یا چند میکروفون رییس جلسه و تعدادی شرکت کننده است.

تفاوت میکروفون سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

یکی از صلی ترین تجهیزاتی که در سالن های کنفرانس برای استفاده در همایش ها و جلسات استفاده می شود، میکروفون های سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ می باشد. به عبارت دیگر میکروفن های کنفرانسی جزو اجزای مهم سیستم صوتی کنفرانس می باشند و به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم می شوند. میکروفن های دیجیتال دارای امکانات پشتیبانی از دوربین های هوشمند، امکان فیلم برداری هوشمند و ضبط تصویر از جلسه را برای کاربران فراهم می کنند. همچنین با توجه به مدل و امکانات سیستم ، توانایی دسته بندی تصویری جلسه را خواهند داشت. یکی دیگر از تفاوت های میکروفن های کنفرانسی آنالوگ و دیجیتال، به سیستم حضور غیاب و رای گیری جلسات می توان اشاره کرد. میکروفن های دیجیتال قابلیت های به مراتب بیشتری در اختیار خواهند گذاشت و به همین جهت قیمت به مراتب بیشتری دارند.

چه چیزی شرکت طنین سیما را در مقایسه با رقبا متمایز کرده است؟

در حال حاضر بسیاری از شرکت هایی که در زمینه تجهیز سالن کنفرانس، سالن همایش، آمفی تئاتر و … فعالیت می کنند، مشاوره رایگان را در دستورالعمل های خود دارند. اما شرکت طنین سیما به غیر از مشاوره رایگان یک بازدید رایگان از سالن کنفرانس شما به عمل می آورد که می توان گفت تنها شرکت موجود در ایران می باشد. همچنین این بازدید رایگان با آوردن تجهیزات به همراه می باشد. به زبان ساده می توان گفت شرکت طنین سیما یک دموی رایگان با تجهیزات برای شما به عمل می آورد. در آخر شما تصمیم می گیرید که با شرکت ما کار خواهید کرد. مشاورین ما مشتاق شنیدن صدای شما هستند تا به صورت کاملا رایگان شما را راهنمایی کنند.

ویدئو تجهیز سالن کنفرانس با طنین سیما

در این ویدئو شما عزیزان می توانید با نمونه طراحی، ساخت و تجهیز اتق کنفرانس توسط تیم طنین سیما آشنا شوید. 

 

خرید تجهیزات سالن کنفرانس و نکاتی که باید در نظر بگیرید

 • متراژ سالن جلسه
 • آیا نیاز به سیستم اتوتِرَک (فیلمبرداری خودکار از جلسه) دارید؟
 • آیا نیاز به سیستم ویدئو کنفرانس دارید؟
 • بودجه شما برای تجهیزات کنفرانس چه میزان است؟
 • آیا نیاز به یک نمایشگر ویدیویی در اتاق کنفرانس و همایش هستید؟
 • چه نوع صوت جانبی ای را می پسندید؟
قیمت تجهیزات سالن کنفرانس
خرید تجهیزات سالن کنفرانس و نکاتی که باید در نظر بگیرید

فرم درخواست مشاوره طنین سیما

شما عزیزان می‌توانید جهت هر گونه انتقاد، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات مشاوره‌ای رایگان شرکت طنین سیما در کوتاه ترین زمان، از طریق پر کردن فرم زیر با ما همراه باشید. مشاوران و کارشناسان مجرب طنین سیما همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. 


  لیست تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس

  1- میکروفون کنفرانس

  کیفیت صدای خروجی ارتباط کاملا مستقیمی با کنسول ورودی صدا دارد؛ بنابراین اهمیت ورودی صدا کاملا مشخص بوده و واضح است که نقطه شروع رسیدن به این هدف، اصلی ترین تجهیزات صوتی سالن کنفرانس یعنی؛ میکروفون مناسب به کار رفته در سیستم کنفرانس است.

  نقشه سیستم کنفرانس
  سیستم کنفرانس – نقشه استفاده از سیستم کنفرانس در اتاق های جلسات

  اصلی ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس استفاده می شود میکروفون های رومیزی هستنند. بعضی از ویژگی ها در میکروفن های کنفرانس مانند کاهنده نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی میکروفن جهانی بوده ولی نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که مناسب ما و نیازهایمان باشد. زیبایی نیز یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب میکروفن مناسب است.

  2- دوربین

  برای ضبط تصویر در سالن کنفرانس، همایش و آمفی تئاترها نیاز به دوربین هایی ویژه است. این سبک ضبط تصویر در سالن کنفرانس به این صورت است که دوربین های مخصوص این کار بر روی پایه ای نصب شده و به صورت اتوماتیک تصویر شخصی را که صحبت می کند می تواند بر روی نمایشگر نشان دهد و یا اینکه در رکوردر ضبط کند. به این روش اتوتِرَک می گویند.

  خرید دوربین کنفرانسی
  دوربین اتاق کنفرانس

  3- صوت جانبی و اسپیکر سالن کنفرانس

  اتاق کنفرانس و سالن همایش بسته به بزرگی و کوچکی ای که دارد نیازمند سیستم صوت برای پخش هر چه بهتر صدا در اتاق می باشد. وضوح بالای صدا در سالن کاملا بستگی به صوت جانبی دارد و بدون وجود این سیستم، صدای خروجی سیستم کنفرانس بسیار ضعیف بوده و نیازهای شما را برطرف نمی کند. اجزای این سیستم صوت جانبی شامل موارد زیر می باشد.

  1.   بلندگوهایی که در سالن نصب می شود
  2.  آمپلی فایر برای تقویت صدا و ارسال به بلندگو
  3.  میکسر برای تنظیم حجم صدا و ورودی های مختلف (میکروفن ، DVD ، …)
  4.  یک میکروفون بی سیم نیز به کسانی که دسترسی به کنسول های رومیزی ندارند نیاز است

  4- نمایشگر (مانیتور)

  از خرید بسیاری از وسایل اتاق کنفرانس می توان صرف نظر کرد ولی نمایشگر قطعا یکی از این وسایل نیست. یک تلوزیون و مانیتور با کیفیت برای ویدئو کنفرانس و همچنین نمایش مالتی مدیای مختلف با کیفیت حتما نیازتان می شود. خرید یک مانیتور و نصب آن بر روی دیوار چیزی است که از آن پشمان نخواهید شد.

  5- مانیتور سالن کنفرانس یا لیفت مانیتور (بالابر مانیتور)

  بالابر نمایشگر که با نام‌های مانیتور میز کنفرانس، لیفت مانیتور، آسانسور مانیتور و… نیز شناخته می‌شود دستگاهی است که جهت نصب یا پنهان نمودن مانیتورها درون میزهای کنفرانس استفاده می‌شود.

  لیفت مانیتور چیست
  لیفت مانیتور

  این دستگاه به هنگام نیاز، مانیتورها را از میز خارج کرده و تصاویر مد نظر کاربران را نمایش می دهد و زمانی که نیازی به نمایشگرها نیست، برای جلوگیری از اشغال فضا و حفظ زیبایی میز کنفرانس، مانیتورها را در درون میز کنفرانس پنهان می شوند. این دستگاه استفاده از زیادی در سالن های همایش حرفه ای نیز دارد.

  6- ویدئو پروژکتور

  اگر شرکت کننده های اتاق کنفرانس از چند نفر بیشتر باشد نمایشگر کافی نبوده و حتما باید یک پروژکتور با کیفیت در اتاق داشته باشید. پروژکتورهای امروزی پیشرفت های چشمگیری کرده اند و بسیاری از پروژکتورها نیازی به خاموش کردن نور اتاق ندارند. پرده پروژکتور نیز از وسایلی است که به آن نیاز خواهید داشت. امروزه از پرده های با کیفیتی استفاده می شود که با استفاده از یک موتور که در آن تعبیه شده است به راحتی می توان کنترل بالا و پایین آوردن آن را در دست گرفت. در سالن های همایش با توجه به فضایی که قرار است پروژکتور پوشش دهد، می توان از انواع پروژکتورها استفاده کرد.

  خرید ویدئو پروژکتور
  ویدئو پروژکتور

  7- پنل رومیزی VSP

  کاربرد اصلی پنل رومیزی در سالن های کنفرانس و همچنین اتاق های جلسات می باشد. در سالن های کنفرانس این پنل رومیزی به کاربران این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز صدا و تصویر را از دستگاه همراه خود ( لپ تاپ یا وسیله ای که دارای خروجی تصویر یا صدا باشد)  با دیگران به اشتراک بگذارند. از دیگر کاربردهای پنل VSP می شود به استفاده در کلاس های آموزشی و اتاق مدیریت اشاره کرد. این پنل ها در آمفی تئاترها نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

  پنل رومیزی VSP چیست
  پنل رومیزی VSP

  پنل VSP پورت های VGA، HDMI، AV، LAN، USB، پورت صدا، خروجی برق و … را در خود جای داده است.

  برندهای تولید کننده تجهیزات کنفرانس

  کارخانه های مختلف تولید تجهیزات صوت کنفرانس ، محصولات متنوع و با کیفیت و امکانات مختلف تحت نام برندهای متفاوت طراحی و تولید می کنند. معروف ترین برندهای بازار عبارتند از: بیرداینامیک (Beyerdynamic) ،  دی اند دی (D&D) ، لم (LEM) ، بوش (Bosch) ، تلویک (Televic) ، سی اند دی (C&D) ، سنهایزر (Sennheiser) ، بهرینگر (Behringer) ، تایدن (Taiden) و … . همه این برندها بسته به ویژگی های مختلف، قیمت های متفاوتی نیز دارند ولی به جرئت می توان گفت همه این محصولات بسیار خوب و با کیفیت هستند.

  برند های تولید کننده تجهیز سالن کنفرانس
  برند های تولید کننده تجهیزات سالن کنفرانس

  تجهیزات سالن کنفرانس شهرداری و شورای شهر

  شهرداری و شورای شهر بدون سالن کنفرانس قابل تصور نیست! هر چه اهمیت نشست و کنفرانس بالاتر برود به تجهیزات کنفرانس حرفه ای تری نیزبرای طراحی سالن کنفرانس نیاز است. این سیستم کنفرانس دارای یک رییس جلسه، تعدادی شرکت کننده و سیستم مدیریت جلسه حرفه ای می باشد. جلسات شهرداری و شورای شهر با توجه به اهمیتی که دارند نیاز به یک سیستم کنفرانس پیشرفته و حرفه ای دارند.

  راه اندازی سالن کنفرانس
  تجهیزات سالن کنفرانس شهرداری

  سیستم اتوماتیک میکروفون کنفرانس نقطه شروع تجهیز اتاق کنفرانس شهرداری است. قابلیت میدیریت جلسه شهرداری با کم کردن (تنظیم کردن) تعداد سخنگوها این اطمینان را به رییس جلسه می دهد که بتواند جلسه کنفرانس را راحت تر مدیریت کند و این اطمینان حاصل شود که هر کس سر وقت خودش و با نظم سخن می گوید. همچنین بسیاری از سیستم های کنفرانس این امکان را به رییس جلسه می دهند تا نسبت به سایر سخنگوها اولویت بالاتری داشته باشد.

  سیستم کنفرانس شهرداری از یک میکروفون کنفرانس رییس جلسه، تعدادی میکروفن شرکت کننده، یک دستگاه دیجیتال مدیریت کنفرانس و تعدادی بلندگو تشکیل می شود. با توجه به حساسیت جلسات نیاز به یک رکوردر برای ضبط جلسه نیز احساس می شود. در این نوع مکان های دولتی نیاز به نمایشگر تصویر برای ارائه، سیستم صوت جانبی و یک میکروفون بی سیم برای جا به جایی آسان بین شرکت کنندگان نیاز است.

  صندلی

  صندلی یکی از مهمترین تجهیزات سالن همایش است و نقش مهمی در طراحی و یا دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش دارد چرا که اولا باعث می شود هارمونی بین طراحی بخش های مختلف رعایت شود و بحث مهم تر این است که راحتی شرکت کنندگان سالن جلسه تضمین می شود. صندلی به کار رفته در سالن کنفرانس، همایش، آمفی تئاتر، سینما با هم تفاوت‌هایی دارند و هر کدام مناسب استفاده در جای خاصی است.

  طراحی و تجهیز سالن کنفرانس
  صندلی کنفرانسی

  بخش ورودی و خروجی سالن

  ورودی سالن همایش بخش مهمی از معماری ساخت سالن است. برخی از سالن‌ها تنها یک درب دارند که ورود و خروج از همان درب انجام می‌شود ولی برخی از سالن‌ها نیز دو درب دارند که یکی از آن ها برای ورود و یکی برای خروج استفاده می‌شود.

  برخی از سالن ‌های همایش و آمفی تئاتر به دلیل وسعت بیشتر نیاز به چندین ورودی و خروجی دارند.

  بهتر است ورودی و خروجی سالن جدا از هم باشند و عرض لازم برای درب‌ها به ازای هر 100 نفر به اندازه 80 الی 100 سانتی متر است.

  بخش پذیرش حضار

  اتاق و یا بخش پذیرش حضار باید در ابتدای ورودی سالن و یا به نحوی باشد که دسترسی آن قبل از ورود به سالن برای شرکت کنندگان به راحتی امکان پذیر باشد. سعی شود در صورت امکان فضایی کافی را به این کار اختصاص دهید چرا که قبل از شروع برنامه و بعد از شروع آن، شاهد تجمع شرکت کنندگان خواهید بود پس بهتر است تجهیزات سالن آمفی تئاتر خود مطمئن شوید.

  کفپوش سالن همایش

  کفپوش‌ها در سالن همایش و آمفی تئاتر از حیث زیبایی شناختی و همچنین کاهش سر و صدا اهمیت زیادی دارند. کفپوش ها در سه نوع اصلی لمینیتی، چوب پنبه‌ای و کفپوش اپوکسی در سالن‌ها استفاده می شوند و بعضی سالن‌ها نیز برای کاهش هزینه‌ها از انواع موکت استفاده می کنند. البته اتاق های کنفرانس جلسه معمولا پوشش سنگ دارند.

  معماری سالن همایش یا آمفی تئاتر

  تجهیز سالن آمفی تئاتر در بخش معماری بسته به تعداد نفرات و کاربری آنها متفاوت می باشد. نکته قابل توجه این است که در سالن های کوچک تعداد نفرات کم و طول کم سالن نیاز به شیب بندی نمی باشد. اما در سایر سالن های بزرگتر توجه به شیب بندی و دید افراد شرکت کننده به استیج، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  ابعاد استاندارد اتاق کنفرانس

  یکی از مهم ترین موارد در طراحی و تجهیز سالن کنفرانس بدون شک توجه به ابعاد استاندارد سالن است. ابعاد سالنی که مد نظر دارید باید به گونه ای طراحی شود که افراد فضای کافی در سالن داشته باشند. اگر تعداد افراد حاضر در جلسه بیش از 10 نفر است باید حتما سالن بزرگی را برای برگزاری جلسات کاری خود اختصاص دهید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید بهترین اتاق را برای سالن کنفرانس انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید سالن کنفرانس باید در مکانی به دور از رفت و آمد افراد باشد.

   طراحی و ابعاد سالن کنفرانس نیز باید به گونه ای باشد که موجب خستگی و نارضایتی افراد نشود.در واقع باید به گونه ای طراحی شده باشد که افراد احساس راحتی کامل داشته باشند. فراموش نکنید در هنگام طراحی این سالن باید بین هر ردیف صندلی حتما فضای کافی برای رفت و آمد آسان قرار داشته باشد. اگر تمایل دارید اتاق کنفرانس روشن تر و بزرگ تر نشان داده شود شما عزیزان می توانید از رنگ های روشن برای این فضا استفاده کنید. در کنار این مورد حتما توجه کنید بین رنگ دیوارها و پرده ها با مبلمان همخوانی و هارمونی مناسب وجود داشته باشد.

  نورپردازی در تجهیز اتاق کنفرانس

  یکی از موارد مهم هنگام تجهیز کردن سالن کنفرانس بدون شک نورپردازی صحیح و مناسب برای سالن است. در واقع می توان گفت باید به روشنایی و میزان نور اتاق توجه داشته باشید. اغلب افراد کم تجربه به این نکته هیچ گونه توجهی ندارند از همین رو بدون شک کارایی سالن کنفرانس پایین می آید. جهت تجهیز سالن کنفرانس توجه داشته باشید اگر سالن پنجره دارد در زمان استفاده از ویدئو پروژکتور باید راهکار های صحیحی را در نظر داشته باشید و از پرده هایی استفاده کنید که بتواند به خوبی جلوی نور را بگیرد. به طور کلی می توان گفت سیستم نورپردازی و لامپ های استفاده شده باید حتما مطابق با استاندارد های لازم باشد.

   اگر نور اتاق کنفرانس کم باشد بدون شک باعث خستگی کارکنان شده بنابراین باید نحوه نورپردازی به شکلی باشد که اگر تمام پنجره ها پوشیده شده باشد باید نور کاملا مناسب فراهم باشد. اغلب شرکت ها در زمان طراحی و  تجهیز سالن کنفرانس برای جلوگیری از سر و صدای بیرون تمایل دارند از پرده هایی استفاده شود که پنجره را به طور کامل پوشش دهد در واقع این یک اصول و راهکار کاملا اشتباهی است چرا که برای کاهش سر و صدای بیرون می توان از عایق های صوتی بر روی دیوارها و درز های پنجره استفاده کرد. در واقع این ابزار تا حد قابل توجهی سالن کنفرانس را به حد استاندارد و معقول می رساند.

  نورپردازی در اتاق کنفرانس
  نورپردازی در تجهیز اتاق کنفرانس

  آکوستیک سازی در معماری سالن آمفی تئاتر و همایش

  در معماری سالن های آمفی تئاتر و سالن های کنفرانس، توجه به آکوستیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آکوستیک سازی سالن نیاز به محاسبات تخصصی دارد که بسته با پارامترهایی که محاسبات به ما نشان می دهد، با استفاده از نوع، روش اجرا، استفاده از متریال های ویژه، جاذب صوت و همچنین با توجه به مسائل زیباشناسی و المان های مرتبط با سالن طراحی و آکوستیک سازی سالن را انجام داد.

  اصول طراحی سالن کنفرانس

  طراحی سالن کنفرانس امری بسیار حیاتی و چالش‌برانگیز است که نیاز به درک عمیق از اصول طراحی و نیازهای شرکت‌کنندگان دارد. در طراحی یک سالن کنفرانس موفق، متغیرهای مختلفی باید در نظر گرفته شوند تا جلسات و کنفرانس‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شوند. در ادامه به برخی اصول طراحی سالن کنفرانس اشاره می‌شود:

  •  یکی از مهمترین اصول طراحی سالن کنفرانس، کیفیت صداست. سیستم صوتی باید قابلیت انتقال صدای واضح و بدون نویز را داشته باشد. میکروفون‌ها و بلندگوها با کیفیت بالا برای بهبود کیفیت صدا بسیار مهم هستند.
  • تجهیزات تصویری با کیفیت نیز باید در نظر گرفته شوند. پروژکتورها و صفحات نمایش با کیفیت HD یا 4K می‌توانند تصاویر را به وضوح و با جزئیات دقیق به نمایش بگذارند.
  • نورپردازی مناسب نیز از اصول مهم طراحی سالن کنفرانس است. نور مناسب نه تنها بر کیفیت تصاویر و ارائه‌ها تأثیر می‌گذارد بلکه احساس راحتی شرکت‌کنندگان را نیز افزایش می‌دهد.
  • مبلمان سالن کنفرانس باید راحت و مناسب برای شرکت‌کنندگان باشد. تنظیم فضا به گونه‌ای باشد که تمام شرکت‌کنندگان بتوانند به طور مطلوب دیدار کنند و ارتباط موثری را تسهیل کند.
  • امکانات ارتباطی مدرن مانند وای‌فای، تجهیزات ترجمه زنده و دوربین‌ها برای ارتباط با شرکت‌کنندگان از اهمیت زیادی برخوردارند.

  در کل، طراحی سالن کنفرانس مستلزم توجه به جزئیات و ترکیبی از عوامل مختلف است که به شکل تعاملی با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا یک محیط کنفرانسی ایده‌آل و موثر را فراهم کنند.

  بررسی اصول طراحی سالن کنفرانس
  آشنایی با اصول طراحی سالن کنفرانس

  نباید های طراحی اتاق کنفرانس

  در طراحی اتاق کنفرانس، مهم است به نبایدهای اساسی توجه کرد تا این فضا برای برگزاری جلسات و کنفرانس‌ها به بهترین شکل ممکن مناسب باشد. در ادامه به برخی از نبایدهای طراحی اتاق کنفرانس اشاره می‌کنیم:

  1.  اتاق کنفرانس باید دارای تجهیزات فناوری مدرن باشد، اما نباید این تجهیزات یکپارچه و متکی به یک تکنولوژی خاص باشند. باید امکان اتصال به دستگاه‌های مختلف مثل لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها را داشته باشد.
  2. مبلمان اتاق کنفرانس باید راحت و مناسب برای شرکت‌کنندگان باشد. نباید از مبلمان نامناسب و ناخوشایندی استفاده شود که می‌تواند تاثیر منفی بر تجربه شرکت‌کنندگان داشته باشد.
  3. نورپردازی مناسب و تنظیم نور برای رخشان کردن تصاویر و ارائه‌ها بسیار حیاتی است. انتخاب نورپردازی نادرست می‌تواند باعث خستگی چشمی و کاهش تمرکز شرکت‌کنندگان شود.
  4. سیستم صوتی کنفرانس باید قابلیت انتقال صدای واضح و بدون نویز را داشته باشد. انتخاب تجهیزات صوتی با کیفیت پایین می‌تواند باعث مشکلات صوتی شود.
  5. تنظیم فضا باید به گونه‌ای باشد که تمام شرکت‌کنندگان بتوانند به راحتی دیدار کنند و ارتباط موثری را تسهیل کنند. نباید از فضاهای تنگ و نامناسب برای تنظیم جلسات استفاده شود.
  6. امکانات ارتباطی مانند وای‌فای قوی و تجهیزات ترجمه زنده برای جلسات بین‌المللی بسیار حائز اهمیت هستند. این امکانات نباید در اتاق کنفرانس از دسترس خارج باشند.

  در کل، طراحی یک اتاق کنفرانس موفق نیازمند توجه به جزئیات و توجه به نیازهای شرکت‌کنندگان است. 

  نصب و راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس

  همانطور که می دانید تجهیزات صوتی و تصویری سالن های همایش و کنفرانس به طور کلی تجهیزاتی پیچیده و پرشماری هستند. در زمان راه اندازی تجهیزات توجه داشته باشید نصب تجهیزات سالن های کنفرانس و همایش امری کاملا تخصصی است. و تنها افراد با تجربه و آموزش دیده می توانند مراحل نصب این تجهیزات را به خوبی انجام دهند.

   این نکته مهم را در نظر داشته باشید تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری این سالن ها بسیار پیچیده است از همین رو کابل کشی، ایجاد هماهنگی مناسب و انتخاب صحیح قرار گفتن هر یک از تجهیزات باید توسط یک تیم با تجربه و حرفه ای صورت گیرد شما عزیزان می توانید با انتخاب شرکت طنین سیما، نیاز های خود را در این زمینه مرتفع سازید. در صورتی که اطلاعات کافی و تخصصی در رابطه با تجهیز سالن کنفرانس ندارید می توانید به راحتی از اطلاعات و راهنمایی های مشاوران شرکت ما بهره مند شوید. بدون شک استفاده از خدمات مشاوره باعث می شود بتوانید انتخاب هایی اصولی و دقیقی را داشته باشید.

  نصب و راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس
  نصب و راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس با طنین سیما

  اهمیت تجهیز سالن کنفرانس

  تجهیز سالن کنفرانس اهمیت بسیاری دارد. سالن کنفرانس محلی است که انجام جلسات، نشست‌های تخصصی، مذاکرات و ارائه‌های مهم در سازمان‌ها و شرکت‌ها انجام می‌شود. تجهیز مناسب این مکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که تأثیر مستقیمی بر کیفیت و اثربخشی جلسات دارد.

  از جمله تجهیزات مهم می‌توان به سیستم صوتی و تصویری، دستگاه‌های پخش ویدئو و پروژکتور، صفحه نمایش بزرگ، وایرلس و اینترنت پرسرعت، سیستم‌های نورپردازی و تهویه مناسب اشاره کرد. این تجهیزات امکان برگزاری ارتباط‌های موثر و جذاب با مخاطبان را فراهم می‌کنند. علاوه بر این، مبلمان راحت و طراحی جذاب سالن کنفرانس نقش مهمی در ترتیب جلسات دارد. فضای مناسب و شکیل می‌تواند حمایت کننده‌ی ایجاد ایده‌آل برای تبادل اطلاعات و تصمیم‌گیری باشد.

  به طور کلی، تجهیز سالن کنفرانس بهبود کارایی، افزایش تعامل و تبادل اطلاعات مؤثرتر، و ترتیب موفقت‌آمیز جلسات حضوری را تضمین می‌کند. از این رو، اهمیت انتخاب و تجهیز مناسب سالن کنفرانس در تأمین موفقیت رویدادها و جلسات سازمانی بی‌پایان است.

  آشنایی با اهمیت تجهیز سالن کنفرانس
  بررسی اهمیت تجهیز سالن کنفرانس

  موارد مهم در زمان طراحی سالن کنفرانس

  در زمان طراحی سالن کنفرانس، موارد مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود تا این فضا برای انجام جلسات مؤثر و موفق مناسب باشد. اولین مورد اهمیت تعیین اندازه سالن است. اندازه سالن باید با تعداد مخاطبان پیش‌بینی شده سازگاری داشته باشد و انتخاب اندازه مناسب به جلسات راحتی می‌آورد. سیستم صوتی و تصویری قوی و با کیفیت نقش مهمی در ارتقاء تجربه شنوندگان دارد. انتخاب تجهیزات به روز و قابل اطمینان اهمیت دارد.

  نورپردازی مناسب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. نورهای قابل تنظیم که با جلسه سازگاری داشته باشند و بتوانند تاثیر جلسه را تنظیم کنند حائز اهمیت است. مبلمان و تجهیزات جانبی مثل صفحه نمایش بزرگ و دستگاه‌های ترجمه نیز باید مورد توجه قرار گیرند. در نهایت، امور آتش‌نشانی و ایمنی سالن نیز از اهمیت زیادی برخوردارند. این امور باید به صورت حرفه‌ای انجام شوند تا ایمنی حاضرین در هر شرایط تضمین شود. در کل، طراحی سالن کنفرانس نیازمند نظر به جزئیات و توجه به نیازهای مخاطبان و میزبانان است تا این فضا برای انجام جلسات مؤثر و موفق آماده شود.

  آشنایی با مزیت های تجهیز سالن کنفرانس

  تجهیز سالن کنفرانس با مزایای بسیاری برای سازمان‌ها و شرکت‌ها همراه است. این مزایا به تأسیس و توسعه رویدادهای موفق و جلسات مؤثر کمک می‌کنند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای تجهیز سالن کنفرانس اشاره می‌کنیم:

  •  تجهیزات صوتی و تصویری به مشارکت‌کنندگان امکان ارتباط بهتری با محتوا و سخنرانان را می‌دهند. این ارتقاء کیفیت ارتباط می‌تواند به تبادل اطلاعات و انتقال مفاهیم بهتر کمک کند
  • تجهیزات مدرن امکانات تعامل بیشتری را فراهم می‌کنند. مثلاً، صفحه نمایش لمسی و دستگاه‌های پاسخ‌دهی به تعامل مخاطبان در جلسات کمک می‌کنند.
  • تجهیزات به‌روز سالن کنفرانس قابلیت ارتقاء و تنظیم دارند، به این ترتیب سازمان‌ها می‌توانند به نیازهای خود پاسخ دهند و هزینه‌های اضافی را جلوگیری کنند.
  • با استفاده از تکنولوژی‌های تجهیز سالن کنفرانس، می‌توان هزینه‌ها و زمان مورد نیاز برای سفر و حضور حضوری را کاهش داد
  • فضای مدرن و تجهیزات به‌روز باعث افزایش راحتی و رضایت شرکت‌کنندگان از جلسات می‌شوند.

  به طور خلاصه، تجهیز سالن کنفرانس به توانمندی سازمان‌ها در برگزاری رویدادها و جلسات مؤثر افزوده و مزایا زیادی برای مخاطبان و میزبانان جلسات فراهم می‌کند.

  مزیت های تجهیز سالن کنفرانس
  بررسی مزیت های تجهیز سالن کنفرانس

  تعدادی از پروژه های انجام شده توسط طنین سیما

  • تجهیز سالن چند منظوره همایش و آمفی تئاتر سفارت ژاپن
  • سالن کنفرانس بیمارستان لبافی نژاد
  • تجهیز کردن اتاق جلسه اداره بنادر و کشتیرانی ایران
  • خانه فرهنگ شهید صدوقی یزد
  • سالن آمفی تئاتر آتش نشانی تهران
  • سالن ساختمان مرکزی بانک سامان
  • و بسیاری از پروژه‌های دولتی و خصوصی

  برای مشاهده تمامی پروژه های انجام شده توسط شرکت طنین سیما می توانید به صفحه نمونه کارها مراجعه نمایید.

  سخن پایانی

  تجهیزات متنوعی در اتاق کنفرانس و سالن همایش و آمفی تئاتر استفاده می شود. بعضی از آن ها کاملا ضروری بوده و بعضی دیگر برای راحتی و یا زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. طنین سیما با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله در امر فروش این اطمینان را به شما می دهد که با نیازسنجی دقیق از محصولات سیستم کنفرانس مورد نیاز شما، بهترین امکانات را برای شما عزیزان به ارمغان می آوریم؛ به نحوی که ضمن رفع همه نیازهایتان هزینه اضافی برای اقلام غیرملزوم هزینه نکنید. برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سیستم کنفرانس حتما با ما تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  1. چرا به سالن کنفرانس نیاز داریم؟
   وقتی شرکت کنندگان جلسه زیاد می شوند، کنترل جلسه نیز سخت شده و اینجاست که یک سیستم کنفرانس کارآمد به شدت مورد نیاز شما خواهد بود. سیستمی که بتواند شرکت کنندگان را کنترل کند، صدا و تصویر جلسه را ضبط کند، صفحه نمایش را برای اجرای فایل پاورپوینت کنترل کند و هر لوازم دیگری که در بهبود تجربه استتفاده از سالن مورد نیاز است.
  2. چه نکاتی را باید هنگام تجهیز سالن کنفرانس در نظر گرفت؟
   متراژ سالن، قابلیت ضبط صد و تصویر، کیفیت تجهیزات مورد استفاده، پروژکتور و پرده نمایش، سیستم ویدئو کنفرانس، برند و صوت جانبی سالن از جمله نکاتی است که هنگام تجهیز سالن کنفرانس باید به آن های توجه شود.
  3. تجهیزات اصلی مورد استفاده در اتاق کنفرانس چه محصولاتی است؟
   تجهیزات اصلی شامل سیستم کنفرانس، صوت جانبی و موسیقی پس زمینه، دوربین و رکوردر، ویدئوپروژکتور، نمایشگر، لیفت مانیتور، باکس VSP و پرده نمایش است.
  4. چه عواملی در قیمت تجهیز سالن کنفرانس موثر است؟
   تخمین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس به فاکتورهای زیادی از جمله تعداد کنسول‌های میکروفون، آنالوگ یا دیجیتال بودن، قابلیت رای گیری، تعداد دوربین های به کار گرفته شده در سیستم اتوترک، متراژ سالن جهت طراحی سیستم صوت جانبی، سطح کیفی تجهیزات به کار گرفته شده، برند آن ها و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.
  5. برای دریافت مشاوره با کجا تماس بگیرم؟
   برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 09128870079 و یا 02191018646 شرکت طنین سیما تماس بگیرید. از شیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

  تیم مهندسی طنین سیمامشاهده نوشته ها

  مجموعه طنین سیمای پاژ متخصص در امور تجیهز سیستم صوت، تصویر و نور حرفه ای سالن کنفرانس، سالن همایش و آمفی تئاتر، سالن‌ سینما، سالن اجتماعات و ... با بیش از 10 سال تجربه در خدمت شماست.

  32 دیدگاه

  • سلام خسته نباشید. مطلبتون جامع و کامل بود. میخواستم بدونم توی سالن کنفرانس شما چه برندهایی رو بیشتر توصیه می‌کنید؟ من میخوام هم قیمت خریدم خیلی بالا نباشه و هم کیفیت به حدی باشه که بشه یه سالن 100 متری رو به اندازه کافی وسایل براش خرید. به نظر شما وسایل خیلی گرون تر واقعا تاثیر بالایی توی کیفیت داره یا اینکه ارزش کیفیتی اون نسبت به قیمت خیلی بالا نیست؟
   با تشکر

   • میکروفون های گرون قیمت با برند های اروپایی صرفا دلیل بر خوب بودن تجهیزات نیست
    بلگه کارایی و عمر قطعات د از همه مهمتر خدمات پس از فروش خوب یک کالا میتونه دلیل بر خوب بودنش باشه
    مثل این که ماشینی با قیمت جند میلیارد خری داری کنیم ولی به چند دلیلی نتونیم ازش استفاده کنیم
    مثلا نبود علم کافی . عدم ساپورت کارخانه اصلی در کشور و نبود قطعات حیاتی .
    اول از همه تعداد شرکت کنندگان و نوع کاربری شما در سالن بسیار در طرح مهم است . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر شماره تماستتون رو بدین تا دقیق تر توضیح بدیم

  • ببخشید میشه راجع به سالن آمفی تئاتر بیشتر توضیح بدید؟ چه فرقی با سالن همایش داره؟ تجهیزات به کار رفته داخلشون فرق داره یا طراحیشون؟ یا اصلا درواقع یکی هستن؟

  • با عرض سلام و ادب
   میخواستم بدونم وسیله هست که توسط آن مدرس بتواند مدارک کاغذی خود را بر روی آن بگذارد و تصویر ان بر روی پرده نمایش داده شود.توضیحا انکه سیستم اتاق کنفرانس شرکت ما از طریق اتصال لپ تاپ به تلویزیون 65 اینچ نصب شده بر روی دیوار می باشد.
   سپاس از شما

   • سلام بله شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191018646 در تماس باشید.

   • سلام محمدرضای عزیز برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت پروژه می توانید با شماره 02191018646 در تماس باشید.

   • سلام محمد عزیز شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191018646 در تماس باشید.

  • با سلام
   با توجه به اینکه برای سازمان ما خیلی مهمه هیچ کابلی روی میز نباشه آیا استفاده از کنفرانس بی سیم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

   • سلام وقتتون بخیر
    با توجه به اینکه کنفرانس های پیشنهادی ما به گونه ای طراحی شدند که پورت RG45 زیر کنفرانس تعبیه شده و تیم نصب طنین سیما جوری راه اندازی را انجام میدهند که هیچ کابلی روی میز دیده نمیشود
    لازم به ذکر است که کنفرانس های بی سیم به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود زیرا دچار قطعی میشوند و نمونه های موجود در بازار با قیمت مقرون به صرفه دارای کیفیت لازم نمی باشند.

  • زاویه چرخش دوربین های کنفرانسی چند درجه ست؟ آیا برای یک سالن 30 متری 1 دوربین کفایت می کند؟

   • سلام وقتتون بخیر
    بله برای یک سالن 30 متری اگر نقطه کوری در سالن نباشد(مثل ستون) یک عدد دوربین کفایت میکند
    زاویه چرخش دوربین ها 270 درجه می باشد

  • شما در زمینه آمفی تئاتر هم به صورت تخصصی فعالیت دارید؟
   یک سالن آمفی تئاتر در مشهد نیاز به تجهیز دارم، ممنون میشم اطلاع بدین.

   • سلام، بله شرکت طنین سیما در زمینه طراحی و تجهیز سالن آمفی تئاتر به صورت تخصصی نیز فعالیت دارد.
    شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با شماره 91018646 در ارتباط باشید.

   • بله موجود داریم، جهت مشاوره می توانید با کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان در تماس باشید. 02191018646

  • برای نصب سیستم ها حتما باید از نیروهای شما کمک بگیریم یا نیروهای ای تی مجموعه ی خودمان هم می‌توانند نصب را انجام دهند؟

   • برای فعال کردن گارانتی سیستم ها حتما باید از کارشناسان طنین سیما استفاده شود. اما اگر نیازی به گارانتی ندارید، می توانید از نیروهای خود مجموعه استفاده کنید.

   • سلام جناب محمدی
    بله علاوه بر بازدید رایگان، مشاوره زیر ساخت رایگان نیز جزو خدمات شرکت طنین سیما می باشد.

  • سلام
   یک سالن کنفرانس 20 نفره داریم در شهر مشهد، در صورت امکان یک استعلام قیمت میخواستم داشته باشم

   • سلام جناب محمودی
    شما می توانید برای مشاوره رایگان و دریافت استعلام با شماره 02191018636 در تماس باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *