دوربین اتاق کنفرانس

دوربین سالن کنفرانس دوربین کنفرانس


دوربین کاربرد زیادی در سالن‌های جلسات، کنفرانس و همایش دارد و یکی از رایج‌ترین پرسش‌هایی که درمورد تجیهزات تصویری سیستم‌ اتاق کنفرانس ما در طنین سیما دریافت می‌کنیم این است که “چه دوربینی را برای سالن کنفرانس ما توصیه می‌کنید؟” پاسخ این سوال کاملا به شما و نیازهایی که دارید بستگی دارد.

دوربین رباتیک رایج ترین دوربینی است که جهت فیلمبرداری در سالن های کنفرانس، همایش و… استفاده می‌شود.

عوامل مهم در انتخاب و خرید دوربین سالن کنفرانس

 • فاصله دوربین تا سوژه چقدر خواهد بود؟
 • میدان دید دوربین چقدر باید باشد؟
 • دوربین کجا نصب خواهد شد؟
 • آیا به دوربینی برای فیلمبرداری در شرایط کم‌نور نیاز است؟
 • وضوح و کیفیت تصویر تا چه اندازه اهمیت دارد؟
 • آیا به دوربین گردان نیاز است؟

برای ساده‌تر کردن فرآیند انتخاب دوربین سالن کنفرانس و جلسات، در ادامه سوالات بالا را یکی یکی توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز اگر میخواهید درمورد سایر تجهیزات کفنرانس بیشتر بدانید این مقاله را نیز بخوانید: همه چیز درباره تجهیزات کنفرانس و با سایر لوازمی که در سالن همایش و کنفرانس استفاده می شوند نیز آشنا شوید.

همچنین اگر قصد دارید به طور تخصصی درمورد سیستم کنفرانس بدانید مقاله مربوط به اون رو از دست ندید.

فاصله دوربین تا سوژه چقدر خواهد بود؟

این فاکتور در فرآیند انتخاب دوربین سالن جلسات بسیار مهم است. مسلما شما دوربینی می خواهید که بتواند هم کل سالن جلسه و هم یک سوژه خاص را پوشش بدهد.

دوربین هایی که قابلیت بزرگ نمایی و زوم کردن دارند روی بدنه شان یک شماره و یک x در کنار آن می بینید. این عدد بیانگر حداکثر بزرگنمایی است که دوربین می تواند داشته باشد.
دوربین با بزرگنمایی 20X یعنی 20 برابر و دوربین 60X تا 60 برابر امکان بزرگنمایی بدون افت کیفیت دارد.

میدان دید دوربین هنگام فیلمبرداری چقدر خواهد بود؟

میدان دید نیز یک فاکتور مهم در فرآیند انتخاب دوربین است. میدان دید، یا FOV، به زاویه‌ای گفته می‌شود که لنز دوربین قادر به ثبت آن است. اگر دوربین دارای یک میدان دید ۶۰ درجه باشد، می‌توانید یک زاویه ۶۰ درجه از لنز دوربین را به بیرون تصور کنید. این شماره نشان‌دهنده عرض این ناحیه است که در هر سطح زوم ثبت می‌شود. به عنوان یک قاعده سرانگشتی، ما عموما یک میدان دید را در ۹۰ درجه توصیه نمی‌کنیم. در حدود ۹۰ درجه می‌تواند باعث شود تصویر منحرف و خمیده در اطراف نباشد.

در بسیاری از دوربین ها میدان دید از ۴۵ تا ۹۰ درجه متغیر است.

دوربین کجا نصب خواهد شد؟

اکثر دوربین‌های کنفرانس بر روی دیوار بالا یا کنار یک صفحه نمایش نصب می‌شوند. این کار، تعامل صورت رو به رو بین شرکت کنندگان در هر دو طرف کنفرانس ویدیویی را مجاز می‌کند. با این حال، برخی شرایط از استفاده از دوربین‌های نصب‌شده بر سقف سود می‌برند. به عنوان مثال، اگر یک میل برای داشتن دوربینی است که می‌تواند به یک مجری نشان داده شود و سپس دور خود بچرخد تا مخاطب سوالات را ببیند، یک دوربین نصب‌شده بر سقف ایده‌آل خواهد بود.

هنگام طراحی سالن کنفرانس باید به جاگذاری صحیح دوربین و سایر تجهیزات نصبی سالن دقت زیادی شود.

آیا به یک دوربین برای فیلمبرداری در شرایط کم‌نور نیاز دارم؟

با اینکه یک ضرورت وجود ندارد، داشتن یک دوربین کنفرانس که در وضعیت‌های کم‌نور به خوبی عمل می‌کند، می‌تواند یک احساس حرفه‌ای را به هر ارائه اضافه کند. این به شما انعطاف می‌دهد تا چراغ‌ها را خاموش کنید و بدون از دست دادن مجری در تاریکی بر روی یک معرفی تمرکز کنید. ویژگی مشخص می‌کند که چگونه یک دوربین در وضعیت‌های کم‌نور اجرا خواهد شد. Lux معیاری است برای اندازه‌گیری این که چقدر نور برای دوربین مورد نیاز است تا تغییر رنگ را ثبت کند. هرچه نور کم‌تر باشد، نور کم‌تر مورد نیاز برای تغییر آن است.

وضوح و کیفیت تصویر تا چه اندازه اهمیت دارد؟

کیفیت و وضوح به طور کلی مهم‌ترین عامل هنگام انتخاب یک دوربین کنفرانس هستند. تصاویر با وضوح بالا، قطعی و روشن، اولین تاثیر را در طول ویدئو کنفرانس حرفه‌ای ایجاد می‌کنند. زمانی که یک معرفی به دست می‌آید، کیفیت همچنین مشخص می‌کند که اطلاعات شما تا چه حد شارپ خواهد بود.

معماری نصب دوربین در سالن کنفرانس

دوربین کنفرانسی
معماری نصب دوربین کنفرانس

دوربین های کنفرانس باکیفیت موجود در ایران

شرکت های زیادی اقدام به تولید دوربین مناسب جهت نصب در سالن کنفرانس کرده اند. در ادامه دو مدل از بهترین دوربین های کنفرانسی موجود در ایران را معرفی می‌کنیم.

دوربین Panasonic مدل AW-HE40S

دوربین پاناسونیک AW-HE40S

دوربین پاناسونیک (Panasonic) مدل AW-HE40S یکی از باکیفیت ترین دوربین های بازار ایران و مناسب نصب در سیستم اتوترک برای فیلم برداری از سالن های کنفرانس است.

 • کنترل از طریق IP
 • چرخش ۳۵۰ درجه
 • دید در شب
 • دارای ورودی صدا
 • ۳۰Xاپتیکال زوم و ۱۰X دیجیتال
 • سیستم ضد لرزش
 • دارای خروجی HDMI/HD-SDI
 • قابلیت فریز تصویر در هنگام چرخش
 • ساپورت POE پلاس

دوربین Datavideo مدل PTC-150

دوربین کنفرانس دیتاویدئو PTC-150

PTC-150W دوربین PTZ کیفیت full HD بازوم۳۰ برابر است. این دوربین با کنترل از راه دور مادون قرمز (همراه دوربین) یا سیستم کنترل جوی استیک RMC-180 کنترل می شود. دارای لامپ تالی LED دو رنگ مطابق با میکسر های datavideo می باشد.

موارد کاربرد:

مراکز مذهبی، سالن‌های  کنفرانس، مراکز آموزشی، میزگردها، استودیو  مراکز مذهبی، مراکز آموزشی، میزگردها، استودیو

برتری محصول:

مقرون به صرفه در مقایسه با محصولات رقیب

کیفیت تصویرخیره کننده با لنز بسیار خوب که تصاویری شفاف حتی در زوم های زیاد ایجاد می کند

سوالات متداول

 1. فاصله دوربین تا سوژه چقدر خواهد بود؟
  مسلما شما دوربینی می خواهید که بتواند هم کل سالن جلسه و هم یک سوژه خاص را پوشش بدهد. دوربین هایی که قابلیت بزرگ نمایی و زوم کردن دارند روی بدنه شان یک شماره و یک x در کنار آن می بینید. این عدد بیانگر حداکثر بزرگنمایی است که دوربین می تواند داشته باشد.
 2. میدان دید دوربین هنگام فیلمبرداری چقدر خواهد بود؟
  میدان دید نیز یک فاکتور مهم در فرآیند انتخاب دوربین است. میدان دید، یا FOV، به زاویه‌ای گفته می‌شود که لنز دوربین قادر به ثبت آن است. اگر دوربین دارای یک میدان دید ۶۰ درجه باشد، می‌توانید یک زاویه ۶۰ درجه از لنز دوربین را به بیرون تصور کنید.
 3. دوربین کجا نصب خواهد شد؟
  اکثر دوربین‌های کنفرانس بر روی دیوار بالا یا کنار یک صفحه نمایش نصب می‌شوند. این کار، تعامل صورت رو به رو بین شرکت کنندگان در هر دو طرف کنفرانس ویدیویی را مجاز می‌کند. با این حال، برخی شرایط از استفاده از دوربین‌های نصب‌شده بر سقف سود می‌برند.
 4. وضوح و کیفیت تصویر تا چه اندازه اهمیت دارد؟
  کیفیت و وضوح به طور کلی مهم‌ترین عامل هنگام انتخاب یک دوربین کنفرانس هستند. تصاویر با وضوح بالا، قطعی و روشن، اولین تاثیر را در طول ویدئو کنفرانس حرفه‌ای ایجاد می‌کنند.
 5. از کجا دوربین کنفرانس تهیه کنم؟
  برای خرید و نصب دوربین و تجهیز سیستم صوت و تصویر حرفه ای سالن کنفرانس می توانید با ما در شرکت طنین سیما (09128870079 – 02191018646) در تماس باشید. از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

تیم مهندسی طنین سیمامشاهده نوشته ها

Avatar for تیم مهندسی طنین سیما

مجموعه طنین سیمای پاژ متخصص در امور تجیهز سیستم صوت، تصویر و نور حرفه ای سالن کنفرانس، سالن همایش و آمفی تئاتر، سالن‌ سینما، سالن اجتماعات و ... با بیش از 10 سال تجربه در خدمت شماست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *