نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

چگونگی برگزاری ویدئو کنفرانس


امروزه یکی از اصلی ترین نیازهای اغلب شرکت ها و سازمان ها استفاده از ویدئو کنفرانس است. در واقع می توان گفت این موضوع برای تمامی مشاغل بسیار مهم و تاثیر گذار است. تماس های ویدیویی این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی بتوانید در هر مکان با مشتریان، همکاران، مدیران و.. ارتباط برقرار کنید. شاید این سوال برایتان به وجود آید نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس به چه صورت است؟

برای پاسخ به این سوال تا ادامه این مطلب با ما همراه باشید. یک تماس ویدیو کنفرانس به شما عزیزان این امکان را می دهد تا یک جلسه تجاری مطلوب و قابل قبولی را داشته باشید. همچنین به بهبود ارتباطات نیز کمک خواهد کرد. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا با چگونگی برگزاری ویدئو کنفرانس آشنا شوید.

چگونگی برگزاری ویدئو کنفرانس

همانطور که می دانید در تماس صوتی تنها صدا افراد شنیده می شود این در حالی است که در تماس تصویری افراد به راحتی می توانند چهره یکدیگر را مشاهده کنند و به راحتی با یکدیگر گفتگو کنند. دقیقا مانند یک جلسه کاری فیزیکی اما در یک فضای مجازی، به طور کلی می توان گفت ویدئو کنفرانس این امکان را به شما عزیزان می دهد که زبان، محیط اطراف و ظاهر فردی که با آن گفتگو می کنید را بررسی کنید همین مسئله باعث می شود ارتباط به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

ویدئو کنفرانس نوعی ارتباط تعاملی بین افراد است که در بستر اینترنت صورت می گیرد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید ویدئو کنفرانس دارای مزایای متعددی است که شما عزیزان می توانید از امکانات این سیستم استفاده کنید. در ادامه با نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس آشنا خواهید شد:

برگزاری ویدئو کنفرانس
آشنایی با نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

بررسی محیط هنگام برگزاری ویدئو کنفرانس

یکی از مهم ترین موارد در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس بدون شک توجه و بررسی محیط و مکان مورد نظر برای استفاده از این سیستم است. در واقع می توان گفت مکانی که برای کنفرانس ویدیویی انتخاب می کنید تاثیر ویژه ای برای فرد مقابل و یا مخاطبان دارد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید محیط های درهم و شلوغ از هدف اصلی تماس شما می کاهد و در برخی موارد ممکن است به نتیجه مطلوب خود نرسید. بدون شک داشتن مدارک مرتبط با حوزه کاری شما در پس زمینه دیوار و یا مکانی که قصد دارید تماس ویدیویی داشته باشد می تواند باعث جلب اعتماد شرکت کنندگان شود.

تجهیزات سیستمی مناسب جهت برگزاری ویدئو کنفرانس

یکی از موارد اصلی در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس بدون شک انتخاب تجهیزات سیستمی مناسب است. همانطور که می دانید استفاده از وب کم، قدرت پردازش بالا و پهنای باند شبکه از مهم ترین تجهیزات در سیستم کنفرانس محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت قبل از شروع ویدئو کنفرانس باید به خوبی اطمینان داشته باشید که وب کم تصویر شما را به بهترین کیفیت در اختیار مخاطبان قرار می دهد. همچنین سیستمی که استفاده می کنید باید با کیفیت و بدون قطعی مکرر باشد.

انتخاب تجهیزات سیستمی مناسب
استفاده از تجهیزات سیستمی جهت برگزاری ویدئو کنفرانس

انتخاب لباس مناسب برای کنفرانس ویدیویی

یکی دیگر از موارد اصلی در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس بدون شک انتخاب لباس و نوع پوشش مناسب است. برخی افراد بر این باور هستند نوع پوشش در زمان برگزاری ویدئو کنفرانس مهم نیست اما باید بیان کرد که این یک باور اشتباه است چرا که باید به خوبی مطمئن شوید ظاهری مناسب و مرتب را داشته باشید. به طور کلی می توان گفت همانطور که به صورت حضوری برای ملاقات با همکاران و مدیران لباس می پوشید برای برگزاری ویدئو کنفرانس نیز باید به همان صورت به نوع پوشش خود توجه داشته باشید.

آماده کردن گزارش های لازم برای برگزاری ویدئو کنفرانس

آماده سازی وسایل و تجهیزات لازم نیز از مراحل نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس است. باید قبل از برگزاری ویدئو کنفرانس درباره مواردی که قصد صحبت دارید به خوبی فکر کنید و بهتر است از قبل تمامی موارد را یادداشت نمایید. همچنین می توانید اطلاعات مربوطه را در سیستم خود ذخیره کنید و به صورت کاملا راحت به بیان مطالب بپردازید. به طور کلی می توان گفت برای رسیدن به نتیجه دلخواه و برگزاری ویدئو کنفرانس به بهترین نحو بهتر است گزارش ها و اطلاعات خود را از قبل آماده کنید.

تهیه گزارش های لازم جهت برگزاری کنفرانس ویدئویی
آماده سازی گزارش و اطلاعات لازم

نیازهای سخت افزاری کنفرانس ویدئویی

نوع سیستمی که قرار است جهت برگزاری ویدئو کنفرانس استفاده شود باید حتما از کیفیت بالایی برخوردار باشد. و مناسب نوع جلسه شما باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید اندازه و میزان وضوح صفحه نمایش به تعداد افراد و اندازه مکانی که جلسات در آن برگزار می شود بستگی دارد. فراموش نکنید میکروفن نیز از مواردی است که در تجهیزات سخت افزاری مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت ارتباطی که وابسته به صدا و تصویر است، بدون شک انتخاب میکروفن و صفحه نمایش باعث کیفیت بهتر برگزاری ویدئو کنفرانس می شود.

تجهیزات لازم جهت برگزاری ویدئو کنفرانس

در این مطلب همانطور که بیان شد با نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. جهت برگزاری ویدئو کنفرانس به برخی تجهیزات نیاز است که باید حتما این تجهیزات دارای بالاترین کیفیت باشند. در ادامه با تجهیزات لازم جهت برگزاری ویدئو کنفرانس آشنا خواهید شد:

 • دوربین ویدئو کنفرانس
 • انتخاب میکروفن مناسب
 • مانیتور کنفرانس یا نمایشگر
 • انتخاب اسپیکر
تجهیزات مورد نیاز در نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس
آشنایی با تجهیزات مورد نیاز برگزاری کنفرانس ویدئویی
سخن پایانی

در این مطلب از سایت طنین سیما همانطور که گفته شد با نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. ویدیو کنفرانس این امکان را به شما عزیزان می دهد که زبان، محیط اطراف و ظاهر فردی که با آن گفتگو می کنید با بررسی کنید همین مسئله باعث می شود ارتباط به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. .ویدئو کنفرانس نوعی ارتباط تعاملی بین افراد است که در بستر اینترنت صورت می گیرد.

سوالات متداول نحوه برگزاری ویدئو کنفرانس

 1. تجهیزات لازم جهت برگزاری ویدئو کنفرانس به چه صورت است؟
  دوربین ویدئو کنفرانس، انتخاب میکروفن مناسب، مانیتور کنفرانس یا نمایشگر و انتخاب اسپیکر.
 2. تجهیزات سیستمی مناسب جهت برگزاری ویدئو کنفرانس به چه صورت است؟
  استفاده از وب کم، قدرت پردازش بالا و پهنای باند شبکه از مهم ترین تجهیزات در سیستم کنفرانس محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت قبل از شروع ویدئو کنفرانس باید به خوبی اطمینان داشته باشید که وب کم تصویر شما را به بهترین کیفیت در اختیار مخاطبان قرار می دهد. همچنین سیستمی که استفاده می کنید باید با کیفیت و بدون قطعی مکرر باشد.
 3. نیازهای سخت افزاری کنفرانس ویدئویی شامل چه مواردی است؟
  نوع سیستمی که قرار است جهت برگزاری ویدئو کنفرانس استفاده شود باید حتما از کیفیت بالایی برخوردار باشد. و مناسب نوع جلسه شما باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید اندازه و میزان وضوح صفحه نمایش به تعداد افراد و اندازه مکانی که جلسات در آن برگزار می شود بستگی دارد. فراموش نکنید میکروفن نیز از مواردی است که در تجهیزات سخت افزاری مورد بررسی قرار می گیرد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *