همه چیز درباره تجهیزات سالن کنفرانس، همایش، آمفی تئاتر

تجهیز سالن کنفرانس، همایش و آمفی تئاتر شامل فراهم کردن تمامی تجهیزات صوتی، تصویری و اتصالات به شکلی است که پخش صدا و تصویر به بهترین شکل و باکیفیت‌ترین حالت ممکن در اتاق جلسه انجام شود.

وقتی تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس و سیستم کنفرانس وارد بازار شد انقلابی باور نکردنی در اتاق کنفرانس به وجود آورد و خیلی زود جزیی جدایی ناپذیر از اتاق های کنفرانس در سراسر دنیا شد. 

تجهیز سالن همایش از اهمیت ویژه ای برای سازمان ها برخوردار است چرا که جلسات بین کارمندان و رییس و قرارهای تجاری یک امر رایج برای شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. تجهیزات و ملزومات مدیریت جلسات، نقش پررنگی در کاهش چالش های جلسات عمومی دارد.

با راه اندازی اتاق کنفرانس خوب و با تجهیزات کنفرانس با کیفیت، رسمیت کاملی را به جلسه اعطا می کنید و به همه می فهمانید که در یک پروسه جدی قرار گرفته اند.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره‌ای رایگان، فرم زیر را پر کنید.


  جدول محتوا

  وقتی تعداد شرکت کنندگان در جلسه همایش زیاد می شود کنترل جلسه نیز سخت شده و اینجاست که یک سیستم کنفرانس کارآمد به شدت مورد نیاز شما خواهد بود. سیستمی که بتواند تعداد شرکت کنندگان فعال را کنترل کند، وقایع را ضبط و رکورد کند، صفحه نمایش را برای اجرای فایل پاورپوینت کنترل کند و بسیاری از مسائل دیگر که تجهیزات کنفرانس مناسب می تواند آن ها را رفع کند.

  در ادامه با طنین سیما همراه باشید تا تجهیزات سالن همایش و کنفرانس را با هم بررسی کنیم.

  تجهیز سالن کنفرانس

  سیستم کنفرانس دیجیتال و آنالوگ

  سالن های کنفرانس یکی از نیازهای سازمان ها، ادارات، شرکت های دولتی و خصوصی و … می باشد. سیستم سالن کنفرانس به دو بخش آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود. سییستم آنالوگ صرفا برای پخش صدا استفاده می شود ولی سیستم دیجیتال امکانات بی نظیری مانند رای گیری، اتوترک (چرخش خودکار دوربین به سمت میکروفون در حال استفاده)، ترجمه همزمان، حضورغیاب و … دارد.

  معمولا به دلیل ضعیف بودن صدای میکروفن های داخلی این سیستم ها، مشتری ها دوست دارند تا سیستم اضافی بلندگو نیز به همراه سیستم کفرانس نصب کنند. این مجموعه شامل یک یا چند میکروفون رییس جلسه و تعدادی شرکت کننده است.

  خرید تجهیزات سالن کنفرانس و نکاتی که باید در نظر بگیرید

  نکات خرید
  • متراژ سالن جلسه
  • آیا نیاز به سیستم اتوتِرَک (فیلمبرداری خودکار از جلسه) دارید؟
  • آیا نیاز به سیستم ویدئو کنفرانس دارید؟
  • بودجه شما برای تجهیزات کنفرانس چه میزان است؟
  • آیا نیاز به یک نمایشگر ویدیویی در اتاق کنفرانس و همایش هستید؟
  • چه نوع صوت جانبی ای را می پسندید؟

  لیست تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس

  ۱- میکروفون کنفرانس

  کیفیت صدای خروجی ارتباط کاملا مستقیمی با کنسول ورودی صدا دارد؛ بنابراین اهمیت ورودی صدا کاملا مشخص بوده و واضح است که نقطه شروع رسیدن به این هدف، اصلی ترین تجهیزات صوتی سالن کنفرانس یعنی؛ میکروفون مناسب به کار رفته در سیستم کنفرانس است.

  نقشه سیستم کنفرانس
  سیستم کنفرانس – نقشه استفاده از سیستم کنفرانس در اتاق های جلسات

  اصلی ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس استفاده می شود میکروفون های رومیزی هستنند. بعضی از ویژگی ها در میکروفن های کنفرانس مانند کاهنده نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی میکروفن جهانی بوده ولی نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که مناسب ما و نیازهایمان باشد. زیبایی نیز یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب میکروفن مناسب است.

  ۲- دوربین

  دوربین سالن کنفرانس

  برای ضبط تصویر در سالن کنفرانس، همایش و آمفی تئاترها نیاز به دوربین هایی ویژه است. این سبک ضبط تصویر در سالن کنفرانس به این صورت است که دوربین های مخصوص این کار بر روی پایه ای نصب شده و به صورت اتوماتیک تصویر شخصی را که صحبت می کند می تواند بر روی نمایشگر نشان دهد و یا اینکه در رکوردر ضبط کند. به این روش اتوتِرَک می گویند.

  بخوانید: دوربین رباتیک

  بخوانید: ضبط تصویر و فیلمبرداری از سالن کنفرانس

  ۳- صوت جانبی و اسپیکر سالن کنفرانس

  اتاق کنفرانس و سالن همایش بسته به بزرگی و کوچکی ای که دارد نیازمند سیستم صوت برای پخش هر چه بهتر صدا در اتاق می باشد. وضوح بالای صدا در سالن کاملا بستگی به صوت جانبی دارد و بدون وجود این سیستم، صدای خروجی سیستم کنفرانس بسیار ضعیف بوده و نیازهای شما را برطرف نمی کند. اجزای این سیستم صوت جانبی شامل موارد زیر می باشد.

  1.   بلندگوهایی که در سالن نصب می شود
  2.  آمپلی فایر برای تقویت صدا و ارسال به بلندگو
  3.  میکسر برای تنظیم حجم صدا و ورودی های مختلف (میکروفن ، DVD ، …)
  4.  یک میکروفون بی سیم نیز به کسانی که دسترسی به کنسول های رومیزی ندارند نیاز است

  ۴- نمایشگر (مانیتور)

  از خرید بسیاری از وسایل اتاق کنفرانس می توان صرف نظر کرد ولی نمایشگر قطعا یکی از این وسایل نیست. یک تلوزیون و مانیتور با کیفیت برای ویدئو کنفرانس و همچنین نمایش مالتی مدیای مختلف با کیفیت حتما نیازتان می شود. خرید یک مانیتور و نصب آن بر روی دیوار چیزی است که از آن پشمان نخواهید شد.

  ۵- مانیتور سالن کنفرانس یا لیفت مانیتور (بالابر مانیتور)

  بالابر نمایشگر که با نام‌های مانیتور میز کنفرانس، لیفت مانیتور، آسانسور مانیتور و… نیز شناخته می‌شود دستگاهی است که جهت نصب یا پنهان نمودن مانیتورها درون میزهای کنفرانس استفاده می‌شود.

  لیفت مانیتور - مانیتور مخصوص میز کنفرانس
  مانیتور مخصوص اتاق کنفرانس

  این دستگاه به هنگام نیاز، مانیتورها را از میز خارج کرده و تصاویر مد نظر کاربران را نمایش می دهد و زمانی که نیازی به نمایشگرها نیست، برای جلوگیری از اشغال فضا و حفظ زیبایی میز کنفرانس، مانیتورها را در درون میز کنفرانس پنهان می شوند. این دستگاه استفاده از زیادی در سالن های همایش حرفه ای نیز دارد.

  ۶- ویدئو پروژکتور

  دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور سالن کنفرانس و سالن همایش

  اگر شرکت کننده های اتاق کنفرانس از چند نفر بیشتر باشد نمایشگر کافی نبوده و حتما باید یک پروژکتور با کیفیت در اتاق داشته باشید. پروژکتورهای امروزی پیشرفت های چشمگیری کرده اند و بسیاری از پروژکتورها نیازی به خاموش کردن نور اتاق ندارند. پرده پروژکتور نیز از وسایلی است که به آن نیاز خواهید داشت. امروزه از پرده های با کیفیتی استفاده می شود که با استفاده از یک موتور که در آن تعبیه شده است به راحتی می توان کنترل بالا و پایین آوردن آن را در دست گرفت. در سالن های همایش با توجه به فضایی که قرار است پروژکتور پوشش دهد، می توان از انواع پروژکتورها استفاده کرد.

  بخوانید: سینمای خصوصی جهت مجتمع ها

  ۷- پنل رومیزی VSP

  کاربرد اصلی پنل رومیزی در سالن های کنفرانس و همچنین اتاق های جلسات می باشد. در سالن های کنفرانس این پنل رومیزی به کاربران این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز صدا و تصویر را از دستگاه همراه خود ( لپ تاپ یا وسیله ای که دارای خروجی تصویر یا صدا باشد)  با دیگران به اشتراک بگذارند. از دیگر کاربردهای پنل VSP می شود به استفاده در کلاس های آموزشی و اتاق مدیریت اشاره کرد. این پنل ها در آمفی تئاترها نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

  پنل رومیزی کنفرانس VSP
  پنل رومیزی VSP با پورت ها برق، VGA، HDMI، صدا و USB

  پنل VSP پورت های VGA، HDMI، AV، LAN، USB، پورت صدا، خروجی برق و … را در خود جای داده است.

  ببینید: پنل رومیزی VSP

  تخمین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس و همایش

  تخمین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که از آن جمله آن می توان به تعداد کنسول های میکروفون، آنالوگ یا دیجیتال بودن، داشتن یا نداشتن قابلیت رای گیری، تعداد دوربین های به کار گرفته در سیستم اتوتِرَک (فیلمبرداری خودکار از سالن جلسه)، متراژ سالن جهت طراحی سیستم صوت جانبی و موسیقی پس‌زمینه، سطح کیفی تجهیزات به کار گرفته شده، برند آن ها و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. با پر کردن فرم زیر می توانید قیمت حدودی تجهیز سالن کنفرانس خود را تخمین بزنید و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با ما در تماس باشید. از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.


   برندهای تولید کننده تجهیزات کنفرانس

   برندهای مطرح سیستم کنفرانس
   سیستم کنفرانس

   کارخانه های مختلف تولید تجهیزات صوت کنفرانس ، محصولات متنوع و با کیفیت و امکانات مختلف تحت نام برندهای متفاوت طراحی و تولید می کنند. معروف ترین برندهای بازار عبارتند از: بیرداینامیک (Beyerdynamic) ،  دی اند دی (D&D) ، لم (LEM) ، بوش (Bosch) ، تلویک (Televic) ، سی اند دی (C&D) ، سنهایزر (Sennheiser) ، بهرینگر (Behringer) ، تایدن (Taiden) و … . همه این برندها بسته به ویژگی های مختلف، قیمت های متفاوتی نیز دارند ولی به جرئت می توان گفت همه این محصولات بسیار خوب و با کیفیت هستند.

   تجهیزات سالن کنفرانس شهرداری و شورای شهر

   شهرداری و شورای شهر بدون سالن کنفرانس قابل تصور نیست! هر چه اهمیت نشست و کنفرانس بالاتر برود به تجهیزات کنفرانس حرفه ای تری نیزبرای طراحی سالن کنفرانس نیاز است. این سیستم کنفرانس دارای یک رییس جلسه، تعدادی شرکت کننده و سیستم مدیریت جلسه حرفه ای می باشد. جلسات شهرداری و شورای شهر با توجه به اهمیتی که دارند نیاز به یک سیستم کنفرانس پیشرفته و حرفه ای دارند.

   تجهیز سالن کنفرانس شهرداری تهران
   تجهیزات سالن کنفرانس در شورای شهر تهران

   سیستم اتوماتیک میکروفون کنفرانس نقطه شروع تجهیز اتاق کنفرانس شهرداری است. قابلیت میدیریت جلسه شهرداری با کم کردن (تنظیم کردن) تعداد سخنگوها این اطمینان را به رییس جلسه می دهد که بتواند جلسه کنفرانس را راحت تر مدیریت کند و این اطمینان حاصل شود که هر کس سر وقت خودش و با نظم سخن می گوید. همچنین بسیاری از سیستم های کنفرانس این امکان را به رییس جلسه می دهند تا نسبت به سایر سخنگوها اولویت بالاتری داشته باشد.

   (راهنمای انتخاب بهترین میکروفون کنفرانس را اینجا بخوانید)

   سیستم کنفرانس شهرداری از یک میکروفون کنفرانس رییس جلسه، تعدادی میکروفن شرکت کننده، یک دستگاه دیجیتال مدیریت کنفرانس و تعدادی بلندگو تشکیل می شود. با توجه به حساسیت جلسات نیاز به یک رکوردر برای ضبط جلسه نیز احساس می شود. در این نوع مکان های دولتی نیاز به نمایشگر تصویر برای ارائه، سیستم صوت جانبی و یک میکروفون بی سیم برای جا به جایی آسان بین شرکت کنندگان نیاز است.

   عکس سالن کنفرانس

   سیستم کنفرانس و لیفت مانیتور
   سیستم کنفرانس به همراه لیفت مانیتور
   سیستم کنفرانس
   سیستم کنفرانس بوش

   صندلی

   صندلی یکی از مهمترین تجهیزات سالن همایش است و نقش مهمی در طراحی سالن کنفرانس و همایش دارد چرا که اولا باعث می شود هارمونی بین طراحی بخش های مختلف رعایت شود و بحث مهم تر این است که راحتی شرکت کنندگان سالن جلسه تضمین می شود. صندلی به کار رفته در سالن کنفرانس، همایش، آمفی تئاتر، سینما با هم تفاوت‌هایی دارند و هر کدام مناسب استفاده در جای خاصی است.

   صندلی سالن همایش، کنفرانس و آمفی تئاتر

   ارائه خدمات در تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، قم، کردستان، گیلان، مازندران، بندرعباس، لرستان، کرمانشاه، کرمان و همه استان ها و شهرهای ایران بزرگ

   بخش ورودی و خروجی سالن

   ورودی سالن همایش بخش مهمی از معماری ساخت سالن است. برخی از سالن‌ها تنها یک درب دارند که ورود و خروج از همان درب انجام می‌شود ولی برخی از سالن‌ها نیز دو درب دارند که یکی از آن ها برای ورود و یکی برای خروج استفاده می‌شود.

   برخی از سالن ‌های همایش و آمفی تئاتر به دلیل وسعت بیشتر نیاز به چندین ورودی و خروجی دارند.

   بهتر است ورودی و خروجی سالن جدا از هم باشند و عرض لازم برای درب‌ها به ازای هر ۱۰۰ نفر به اندازه ۸۰ الی ۱۰۰ سانتی متر است.

   بخش پذیرش حضار

   اتاق و یا بخش پذیرش حضار باید در ابتدای ورودی سالن و یا به نحوی باشد که دسترسی آن قبل از ورود به سالن برای شرکت کنندگان به راحتی امکان پذیر باشد. سعی شود در صورت امکان فضایی کافی را به این کار اختصاص دهید چرا که قبل از شروع برنامه و بعد از شروع آن، شاهد تجمع شرکت کنندگان خواهید بود پس بهتر است تجهیزات سالن آمفی تئاتر خود مطمئن شوید.

   کفپوش سالن همایش

   کفپوش‌ها در سالن همایش و آمفی تئاتر از حیث زیبایی شناختی و همچنین کاهش سر و صدا اهمیت زیادی دارند. کفپوش ها در سه نوع اصلی لمینیتی، چوب پنبه‌ای و کفپوش اپوکسی در سالن‌ها استفاده می شوند و بعضی سالن‌ها نیز برای کاهش هزینه‌ها از انواع موکت استفاده می کنند.

   البته اتاق های کنفرانس جلسه معمولا پوشش سنگ دارند.

   تعدادی از پروژه های انجام شده توسط طنین سیما

   • تجهیز سالن چند منظوره همایش و آمفی تئاتر سفارت ژاپن
   • سالن کنفرانس بیمارستان لبافی نژاد
   • تجهیز کردن اتاق جلسه اداره بنادر و کشتیرانی ایران
   • خانه فرهنگ شهید صدوقی یزد
   • سالن آمفی تئاتر آتش نشانی تهران
   • سالن ساختمان مرکزی بانک سامان
   • و بسیاری از پروژه‌های دولتی و خصوصی

   سخن پایانی

   تجهیزات متنوعی در اتاق کنفرانس و سالن همایش و آمفی تئاتر استفاده می شود. بعضی از آن ها کاملا ضروری بوده و بعضی دیگر برای راحتی و یا زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. طنین سیما با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله در امر فروش این اطمینان را به شما می دهد که با نیازسنجی دقیق از محصولات سیستم کنفرانس مورد نیاز شما، بهترین امکانات را برای شما عزیزان به ارمغان می آوریم؛ به نحوی که ضمن رفع همه نیازهایتان هزینه اضافی برای اقلام غیرملزوم هزینه نکنید. برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سیستم کنفرانس حتما با ما تماس بگیرید.

   چرا به سالن کنفرانس نیاز داریم؟

   وقتی شرکت کنندگان جلسه زیاد می شوند، کنترل جلسه نیز سخت شده و اینجاست که یک سیستم کنفرانس کارآمد به شدت مورد نیاز شما خواهد بود. سیستمی که بتواند شرکت کنندگان را کنترل کند، صدا و تصویر جلسه را ضبط کند، صفحه نمایش را برای اجرای فایل پاورپوینت کنترل کند و هر لوازم دیگری که در بهبود تجربه استتفاده از سالن مورد نیاز است.

   چه نکاتی را باید هنگام تجهیز سالن کنفرانس در نظر گرفت؟

   متراژ سالن، قابلیت ضبط صد و تصویر، کیفیت تجهیزات مورد استفاده، پروژکتور و پرده نمایش، سیستم ویدئو کنفرانس، برند و صوت جانبی سالن از جمله نکاتی است که هنگام تجهیز سالن کنفرانس باید به آن های توجه شود.

   تجهیزات اصلی مورد استفاده در اتاق کنفرانس چه محصولاتی است؟

   تجهیزات اصلی شامل سیستم کنفرانس، صوت جانبی و موسیقی پس زمینه، دوربین و رکوردر، ویدئوپروژکتور، نمایشگر، لیفت مانیتور، باکس VSP و پرده نمایش است. برای دیدن همه تجهیزات مورد استفاده در اتاق کنفرانس کلیک کنید.

   چه عواملی در قیمت تجهیز سالن کنفرانس موثر است؟

   تخمین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس به فاکتورهای زیادی از جمله تعداد کنسول‌های میکروفون، آنالوگ یا دیجیتال بودن، قابلیت رای گیری، تعداد دوربین های به کار گرفته شده در سیستم اتوترک، متراژ سالن جهت طراحی سیستم صوت جانبی، سطح کیفی تجهیزات به کار گرفته شده، برند آن ها و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

   برای دریافت مشاوره با کجا تماس بگیرم؟

   برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۸۷۰۰۷۹ و یا ۰۲۱۳۳۷۱۹۷۳۹ شرکت طنین سیما تماس بگیرید. از شیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

   0 0 votes
   امتیازدهی به مقاله
   اشتراک
   Notify of
   guest
   2 نظرات
   قدیمی‌ترین
   جدیدترین بیشترین رای
   Inline Feedbacks
   View all comments
   حسن امیری
   حسن امیری
   سپتامبر 24, 2020 12:32 ب.ظ

   سلام خسته نباشید. مطلبتون جامع و کامل بود. میخواستم بدونم توی سالن کنفرانس شما چه برندهایی رو بیشتر توصیه می‌کنید؟ من میخوام هم قیمت خریدم خیلی بالا نباشه و هم کیفیت به حدی باشه که بشه یه سالن ۱۰۰ متری رو به اندازه کافی وسایل براش خرید. به نظر شما وسایل خیلی گرون تر واقعا تاثیر بالایی توی کیفیت داره یا اینکه ارزش کیفیتی اون نسبت به قیمت خیلی بالا نیست؟
   با تشکر

   Call Now Buttonمشاوره تلفنی رایگان(کلیک کنید)