مزایای ویدئو کنفرانس

آشنایی با مزایای ویدئو کنفرانس


همانطور که می دانید امروزه اغلب مشاغل از سیستم ویدئو کنفرانس جهت برگزاری جلسات و همایش استفاده می کنند. شاید این سوال برایتان به وجود آید سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد ویدئو کنفرانس در واقع تکنولوژی است که با استفاده از آن می توان با حضور شرکت کنندگان در مکان های مختلف، کنفرانس و جلسات را برگزار کرد. این سیستم مزایای متنوعی به همراه دارد. در این مطلب از سایت طنین سیما برای شما عزیزان به بررسی مزایای ویدئو کنفرانس می پردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

مزایای استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس

حضار با استفاده از ویدئو کنفرانس می توانند از طریق امکانات موجود در این سیستم همچون انتقال صوت و تصویر به راحتی جلسات خود را به صورت زنده برگزار نمایند. این سیستم در واقع به گونه ای است که برقراری ارتباط در زمان حال به راحتی امکان پذیر است و همچنین تبادل تصاویر ویدئویی، متن، صوت و عکس نیز وجود دارد. استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس اغلب تنها توسط شرکت های بزرگ صورت می گرفت.

اما امروزه این سیستم به یک روش متداول جهت برقراری ارتباط و همکاری برای سازمان های متنوع تبدیل شده است. شرکت هایی که امروزه در حوزه های متنوعی فعالیت می کنند به خوبی متوجه جایگاه و مزایای ویدئو کنفرانس در برقراری ارتباطات شده اند. استفاده از ویدئو کنفرانس از دیدگاه های مختلف دارای مزایای متنوعی است. در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس آشنا خواهید شد:

مزایای سیستم ویدئو کنفرانس
آشنایی با مزایای سیستم ویدئو کنفرانس

بهبود برقراری ارتباطات با ویدئو کنفرانس

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس بدون شک بهبود و برقراری ارتباطات موثرتر است. همانطور که می دانید رسا بودن و بهترین کیفیت جهت برقراری تماس های تصویری یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای برگزاری جلسات و همایش های مهم بوده است.

استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس این امکان را برای شما عزیزان فراهم می آورد تا جلسات و کنفرانسی با بهترین کیفیت تصویر و صدا به همراه داشته باشید. به طور کلی می توان گفت به راحتی می توانید با استفاده از این سیستم جلسات خود را با حضور تعدادی از شرکت کنندگان برگزار نمایید.

فراهم آوردن زیرساخت استفاده از نیروی کار دیجیتال

یکی دیگر از مزایای ویدئو کنفرانس بدون شک استفاده از نیروی کار دیجیتال است. تجهیزات سیستم ویدئو کنفرانس نه تنها همکاری بیشتری را در سازمان به وجود می آورد بلکه بهترین پایه برای توانمند سازی نیروی کار دیجیتال نیز به شمار می رود. به طور کلی می توان گفت جلسات ویدئویی و صوتی به افراد کمک می کند تا ارتباطات و همکاری های لازم را بین نیروی انسانی را بدون توجه به مکان فیزیکی به راحتی حفظ کنند. بدون شک این موضوع باعث بهبود سرعت و توانایی شما برای همکاری با شرکت های بزرگ می شود.

فراهم آوردن و استفاده از نیروی کار دیجیتال
استفاده از نیروی کار دیجیتال و فراهم آوردن زیرساخت ها

صرفه جویی در زمان و هزینه با ویدئو کنفرانس

اغلب شرکت ها و سازمان ها هزینه های هنگفتی را جهت برگزاری سمینار و یا همایش ها پرداخت می کنند. با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس به راحتی می توان اغلب این هزینه ها را حذف کرد که خود یک مزیت مهم محسوب می شود. با حذف برخی هزینه ها بدون شک شرکت ها می توانند قابلیت مانور پذیری بیشتری را در زمینه های مختلف داشته باشند.

در کنار هزینه این نکته مهم را در نظر داشته باشید یکی از اصلی ترین مزایای ویدئو کنفرانس بدون شک صرفه جویی در زمان است. شما عزیزان با حذف حضور در مکان های مختلف جهت برقراری ارتباط و برگزاری جلسات می توانید یک زمان قابل توجهی را با استفاده از این سیستم به راحتی صرفه جویی کنید.

مدیریت و کنترل کارها از راه دور با ویدئو کنفرانس

از دیگر مزایای ویدئو کنفرانس می توان به مدیریت و کنترل آسان کارها از راه دور اشاره کرد. همانطور که می دانید تیم ها جهت کنترل صحیح کارها به همکاری نیاز دارند. سیستم ویدئو کنفرانس این امکان را برای شما عزیزان فراهم می کند تا از طریق کنفرانس های صوتی، ویدئویی و یا اشتراک گذاری صفحه با یکدیگر همکاری و ملاقات کنید.

به طور کلی می توان گفت شرکت ها و سازمان ها علاوه بر جلسات کاری در برخی موارد باید آموزش مشتریان و یا مصاحبه های کاری نیز صورت گیرد. با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس انجام این کارها نیز امکان پذیر است. بدون شک نتیجه حاصل از برگزاری جلسات به صورت آنلاین مفید تر از مصاحبه به روش سنتی است.

کنترل کراها از راه دور با ویدئو کنفرانس
مدیریت و کنترل صحیح کارها با سیستم ویدئو کنفرانس

حفظ و رضایت کامل کارمندان

یکی دیگر از مهم ترین مزایای ویدئو کنفرانس بدون شک حفظ و رضایت کارمندان است. همانطور که می دانید ممکن است در یک شرکت و یا سازمان برخی از کارمندان حضور در زمان مشخص و سر یک تایم را دوست ندارند و این موضوع موجب نارضایتی کارمندان می باشد.

با استفاده از ویدئو کنفرانس کارمندان دیگر نیاز به حضور  ندارند. و به راحتی افراد می توانند همان بازدهی را از طریق دور برای شرکت و یا سازمان شما به همراه داشته باشند. به طور کلی می توان گفت استفاده از این سیستم به شرکت ها کمک خواهد کرد تا از این طریق ارتباط برقرار کنند.

کاربرد های اصلی سیستم ویدئو کنفرانس

در این مطلب با مهم ترین مزایای ویدئو کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. همانطور که می دانید ویدئو کنفرانس یکی از بهترین و متداول ترین روش های برگزاری همایش ها و جلسات می باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید روش استفاده از این سیستم نیازمند برخی شرایط و امکانات است. در ادامه با کاربرد های اصلی سیستم ویدئو کنفرانس آشنا خواهید شد:

 • ایجاد ارتباط بین نهاد های تجاری، شرکت ها و…
 • برقراری ارتباط سریع و به موقع در شرایط بحرانی و حساس
 • امکان نمایش 16 تصویر به صورت مجزا و همزمان
 • پشتیبانی همزمان از سه مانیتور به صورت مجزا
 • سرعت بالای نمایش و استفاده از سیستم pal
 • کیفیت فوق العاده صدا و تصویر
 • امکان استفاده از سایت سیار در محل متقاضی
 • امکان ضبط محتوای جلسات
کاربردهای سیستم ویدئو کنفرانس
آشنایی با کاربردهای سیستم ویدئو کنفرانس
سخن پایانی

در این مطلب از سایت طنین سیما همانطور که گفته شد با اصلی ترین مزایای ویدئو کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. امروزه این سیستم به یک روش متداول جهت برقراری ارتباط و همکاری برای سازمان های متنوع تبدیل شده است. شرکت هایی که امروزه در حوزه های متنوعی فعالیت می کنند به خوبی متوجه جایگاه و مزایای ویدئو کنفرانس در برقراری ارتباطات شده اند. جهت آشنایی با سایر مزایا و نحوه کارکرد سیستم ویدئو کنفرانس شما عزیزان می توانید با کارشناسان مجرب تیم طنین سیما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول مزایای ویدئو کنفرانس

 1. کاربرد های اصلی سیستم ویدئو کنفرانس به چه صورت است؟
  ایجاد ارتباط بین نهاد های تجاری، شرکت ها، امکان نمایش 16 تصویر به صورت مجزا و همزمان، سرعت بالای نمایش و استفاده از سیستم pal، امکان استفاده از سایت سیار در محل متقاضی و امکان ضبط محتوای جلسات.
 2. صرفه جویی در زمان و هزینه با ویدئو کنفرانس به چه صورت انجام می شود؟
  اغلب شرکت ها و سازمان ها هزینه های هنگفتی را جهت برگزاری سمینار و یا همایش ها پرداخت می کنند. با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس به راحتی می توان اغلب این هزینه ها را حذف کرد که خود یک مزیت مهم محسوب می شود. شما عزیزان با حذف حضور در مکان های مختلف جهت برقراری ارتباط و برگزاری جلسات می توانید یک زمان قابل توجهی را با استفاده از این سیستم به راحتی صرفه جویی کنید.
 3. مزایای استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس به چه صورت است؟
  بهبود برقراری ارتباطات با ویدئو کنفرانس، فراهم آوردن زیرساخت استفاده از نیروی کار دیجیتال، مدیریت و کنترل کارها از راه دور با ویدئو کنفرانس، صرفه جویی در زمان و هزینه با ویدئو کنفرانس و حفظ و رضایت کامل کارمندان.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *