تصویربرداری از سالن کنفرانس

فیلمبرداری از سالن کنفرانس


سیستم تصویربرداری در سالن همایش و کنفرانس به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می گیرد. در سیستم تصویربرداری دستی (manual) دوربین های نصب شده در سالن کنفرانس توسط اپراتور و بوسیله کیبرد کنترل مدیریت می شوند

در سیستم تصویربرداری اتوماتیک (Automatic) که با عنوان اتوترک (Auto Track) نیز شناخته می‌شوند از دوربین های موتورایز رباتیک و مخصوص سالن کنفرانس استفاده می شود و نیاز به اپراتور ندارد.

کارکرد فیلمبرداری اتوترک بدین شکل است که با روشن شدن هر میکروفن کنفرانس، دوربین به صورت اتوماتیک برروی موقعیت حرکت کرده و تصویربرداری می کند.

نحوه عملکرد سیستم فیلمبرداری خودکار جلسه کنفرانس

کلمه Auto Tracking به معنای دنبال کردن (رهگیری) اتوماتیک می باشد. همانطور که بالاتر نیز اشاره شد این سیستم به طور خودکار زمانی که کنسول کنفرانسی روشن می شود که درواقع به معنای آغاز سخنرانی فرد مستقر در پشت میکروفون می باشد نزدیک ترین دوربین که در سالن کنفرانس نصب شده است را به سمت جایگاه فرد هدایت و فرمان آغاز عملیات برداشت تصویر را می دهد.

به این منظور در هنگام نصب سیستم کنفرانس و به عنوان بخشی از پروسه تنظیم سیستم، نفرات متخصص شرکت اقدام به تعریف محل استقرار حضار(کنسول های کنفرانس) در سالن برای دوربین ها (Set Preset) می نمایند.

از این طریق سیستم میتواند در زمان برگزاری جلسات در سریع ترین زمان و با بهترین زاویه چهره فرد سخنران را برداشت نماید. عملیات تشخیص محل سخنران ، هدایت دوربین به سمت آن و آغاز تصویربرداری در کسری از ثانیه صورت می پذیرد و بنابراین سیستم اتوترکینگ به مراتب سریع تر, ساده تر و هوشمند تر از هدایت دستی عمل می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تجیزات سالن کنفرانس این مقاله را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان برای نصب دوربین جهت فیلمبرداری و ضبط تصویر در سالن جلسه و سالن کنفرانس با ما در تماس باشید. از شنیدن صدای شما خوشحال خواهیم شد.

تیم مهندسی طنین سیمامشاهده نوشته ها

Avatar for تیم مهندسی طنین سیما

مجموعه طنین سیمای پاژ متخصص در امور تجیهز سیستم صوت، تصویر و نور حرفه ای سالن کنفرانس، سالن همایش و آمفی تئاتر، سالن‌ سینما، سالن اجتماعات و ... با بیش از 10 سال تجربه در خدمت شماست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *