سیستم پیجینگ

خرید سیستم پیجینگ


یکی از نیازها در فضای بزرگ مانند ترمینال، مدرسه، بیمارستان و… صدارسانی است. سیستم پیجینگ یا اطلاع رسانی عمومی، اصطلاحی است که برای صدا رسانی در فضاهای گوناگون استفاده می‌شود.

4 بخش اصلی سیستم پیجینگ

 1. ورودی‌ها مانند انواع میکروفن (مبدل سیگنال صوتی به سیگنال الکترونیکی)، پخش صوت، انواع DVD، رایانه‌ها، سامانه‌های هوشمند صوتی و…
 2. آمپلی فایر (تقویت کننده تمامی ورودی ها)
 3. خروجی ها که عمدتا انواع مختلفی از بلندگوها (مبدل سیگنال الکترونیکی به سیگنال صوتی) می باشد
 4. وایرینگ و کابل کشی‌ها (اتصال دهنده آمپلی فایر به تمامی ورودی‌ها و خروجی‌ها)

سیستم پیجینگ از میکروفن، آمپلی فایر، بلندگو و اتصالات تشکیل می‌شود.

بخش های اصلی سیستم پیجینگ
4 بخش اصلی سیستم پیجینگ

مسئله‌ای که اهمیت آن چه بسا بیشتر از رعایت سلامت و کیفیت محصولات به کار گرفته شده در یک سیستم صوتی می‌باشد، انتخاب و جاگذاری صحیح بلندگوها در ساختار سیستم خواهد بود.

میکروفون

میکروفن در سیستم های پیج با دریافت صوت آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل و تقویت می کند.در سیستم های پیجینگ از دو مدل میکروفن سیم دار و بی سیم استفاده می کنند.

میکروفن‌های بیسیم در سه مدل دستی، یقه ای و هدمیکی جهت پیج کردن تولید می شود.

از مزیت های میکروفن پیج می توان به امکان جابجایی راحت میکروفن اشاره کرد. میکروفن های سیمی پیج دستی، رومیزی، یقه ای و یا هدمیکی است و در اغلب سیستم های پیجینگ از میکروفن رومیزی استفاده می شود.

برخی از این میکروفن های رومیزی دارای پیش زنگ و ورودی فلش هستند. میکروفون های رومیزی پیج اغلب از نوع خازنی هستند تا سیگنال را بهتر دریافت کند و مدار این میکروفن با باطری و یا آداپتور تغذیه می شود.

این میکروفن ها به دلیل حساسیت بالا نباید نزدیک بلندگو باشد نزدیکی میکروفن‌های خازنی با موجب صوت کشیدن سیستم پیجینگ می شود.از این میکروفن علاوه بر سیستم پیج جهت سخنرانی و اتصال به کامپیوتر نیز استفاده می شود.

نوع دیگری از میکروفن که برای سیستم کنفرانس استفاده می شود و در پیجینگ نیز کاربرد دارد، میکروفن گردن غازی یا Goose Neck نام دارد.

آمپلی فایر

آمپلی فایر  اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده یک سیستم پیجینگ میباشند . در انتخاب و خرید آمپلی فایر ها دقت ویژه ای داشته باشید.

آمپی فایر باید بر اساس تعداد بلندگو ،توان بلندگو ، مسافت کابل کشی و همچنین تعداد کانال های لازم برای پروژه انتخاب شود .

باند و بلندگو

باند و بلندگو هم جزء مهمترین شاخصه های یک سیستم صوتی و پیجینگ است. قبل از خرید باند و بلند گو با کارکرد و انواع آن‌ها آشنا شوید.

باند و بلندگو را باید بر اساس محیط انتخاب کرد

بلندگو سقفی

 • بلندگو سقفی روکار
 • بلندگو سقفی توکار

قابلیت بلندگو سقفی برای پیجینگ و برای پخش موزیک می باشد.

بلندگو سقفی پیجینگ از ۵ وات تا ۱۵ وات می باشد.

بلندگو سقفی موزیکال از ۱۵ وات تا ۳۰ وات می باشد.

در نصب بلندگو سقفی نیاز به پیچ و رول‌پلاک نمی‌باشد. این بلندگوها دارای گیره نگه دارنده و پیچ سرخود می‌باشند با برداشتن روکش توری بلندگو سقفی پیچ های سرخود مشخص می‌شوند و با چرخاندن آن‌ها بلندگو سقفی در جای خود نگه داشته خواهد شد.

بلندگو سقفی در تجهیز سیستم پیجینگ
بلندگو سقفی

انواع بلندگو ستونی، دیواری و سالنی

 • بلندگو ستونی جهت استفاده در محیط داخلی
 • بلندگو ستونی جهت استفاده در محیط بیرونی

بلندگو ستونی بیرونی از جنس ضدآب و ضد زنگ با بدنه آلومینیومی می‌باشد

بلندگو ستونی دارای دو پایه ال (L) هستند که روی دیوار به صورت افقی یا عمودی پیچ میشوند و سپس با چرخاندن جهت بلندگو ستونی آن را محکم میکنیم.

بلندگو شیپوری یا بلندگو هورن موزیکال

بلندگو شیپوری سه بخشش اصلی دارد:

 • کیس یا همان بدنه بلندگو
 • یونیت بلندگو
 • ترانس مچینگ بلندگو

در فواصل طولانی و برای جلوگیری از افت ولتاژ و همچنین تبدیل بلندگو از اهمی به ولتی از ترانس مچینگ استفاده می‌شود.

بلندگو شیپوری هم می‌تواند به صورت سه تکه (کیس، یونیت، ترانس مچینگ) و هم می تواند به صورت یک تکه که اصطلاحا بلندگو شیپوری سرخود (یونیت سوار بر روی کیس) گفته می‌شود جمع شود.

بلندگو هورن موزیکال همان طور که از اسمش پیداست برای پخش موزیک بسیار مناسب می‌باشد و همچنین دارای پرتاب صدای عالی می‌باشد.

بلندگو دکوراتیو

از بلندگو های دکوراتیو برای پخش موزیک و همچنین در سالن های مزون، کافی شاپ و رستوران و همچنین سالن های کنفرانسی برای تطبیق با دیزاین اماکن استفاده می‌شود.

بلندگو های دکوراتیو به صورت اهمی و ولتی می‌باشند. دارای وات‌های مختلف هستند. در اندازه‌های مختلف وجود دارند. یکی از اصلی‌ترین شاخص‌ها در بلندگو دکوراتیو می‌توان به کیفیت صدای عالی آن‌ها اشاره کرد.

سیستم پیجینگ تحت شبکه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سیستم های نوین ارتباطی و از سوی دیگر نیاز به اطلاع رسانی و هماهنگی برای مدیریت بهتر  و گسترش مراکز صنعتی ، ادارات و کارخانجات ، بیمارستان ها ، فضاهای سبز و پارک ها و … سیستم های تحت شبکه پیجینگ جای خود را در ارتباطات امروزی یافته است.

وجود یک سیستم ارتباطی داخلی برای پخش پیام ها ، اطلاع رسانی ها ، هشدار یا اعلام شرایط اضطرار ، با تکنولوژی روز و سهولت استفاده و کیفیت بالا با قابلیت های متنوع ، سیستم پیجینگ را به یک سیستم فراگیر و راهبردی تبدیل کرده است.

به کمک این سیستم این امکان وجود خواهد داشت که پیام از سمت اپراتور روی همگی یا تعداد تعریف شده ای از بلندگوها ارسال شود.

در سیستم‌هایی که با توجه به شرایط خاص کاری نیاز به نظارت راه دور توسط دوربین های مداربسته دارند نیز سیستم پیجینگ می تواند به عنوان مکمل دوربین های مداربسته وارد عمل شود و ناظر در صورت هرگونه خطا یا نیاز به تذکر می‌تواند با این سیستم، پیام خود را ابلاغ کرده و از بروز مشکل های آنی احتمالی جلوگیری نماید.

سیستم پیجینگ تحت شبکه چیست
سیستم پیجینگ تحت شبکه

چه مکان‌هایی نیاز به نصب سیستمهای پیجینگ دارند؟

سیستم پیجینگ بیمارستانی

بیمارستان‌ها از مهم‌ترین مراکز نصب سیستم های صوتی و پیجینگ هستند و صد البته اهمیت کارکرد مناسب و دقیق  سیستم پیجینگ بیمارستانی بر هیچ کس پوشیده نیست .سیستم های صوتی و پیجینگ اهمیت ویژه ای در محل های مورد استفاده دارند . از اینرو شایسته است قبل از اقدام به خریدن سیستم صوت اطلاعات فنی لازم را در این خصوص کسب نمایید تا بتوانید با بهترین قیمت و کیفیت خرید کنید.

سیستم پیجینگ صنعتی

در مکان های صنعتی یکی از موارد مورد نیاز که کاملا هم به چشم می آید، سیستم پیجینگ می باشد. سیستم پیجینک کمک زیادی به مکان های صنعتی می کند که شما می توانید برای تجهیز سیستم پیجینگ صنعتی، روی شرکت طنین سیما حساب باز کنید.

سیستم پیجینگ ترمینال

ترمینال یکی از مکان های شلوغ و پر رفت و آمد می باشد که به همین واسطه سر و صدای زیادی در این محیط وجود دارد. سیستم پیجینگ در ترمینال ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که باعث می شود مسافران از سفر خود جا نمانند یا به هر دلیلی که نیاز به پیج کردن مسافر وجود دارد را انجام می دهد.

تجهیز سیستم پیجینگ ترمینال
سیستم پیجینگ ترمینال

نکات مهم هنگام نصب سیستم پیجینگ

 • اینکه سیستم های مورد استفاده بایستی به لحاظ قدرت الکترونیکی و استحکام مکانیکی بر شرایط ساختاری فضای داخلی محیط منطبق باشد
 • اینکه تمامی عناصر به کار گرفته شده در یک سیستم پیجینگ می بایست به لحاظ توان تولیدی در طبقه قدرت و توان مصرفی در خروجی ها در یک راستا قرار داشته و از نمودار یکسانی تبعیت نمایند
 • در آخر نحوه جاگذاری بلندگوها در فضای موجود با رعایت فشار صوتی ایجاد شده توسط هر بلندگو و حفظ فاصلۀ استاندارد نزدیک ترین بلندگو با میکروفن بسیار حائز اهمیت می باشد .

طراحی سالن کنفرانس و همایش

برگزاری همایش‌ها و جلسات در کارخانه‌ها، وزارت‌ها، سازمان‌ها و بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی امری اجتناب پذیر است. سالن های جلسات و همایش از آماده سازی دکوراسیون تا تجهیز و نصب سیستم های صوتی و تصویری توسط طنین سیما برنامه ریزی و انجام می شود. شما می توانید پروژه های تجهیز سالن کنفرانس، همایش و آمفی تئاتر خود را به تیم مجرب و حرفه ای طنین سیما نیز بسپارید.

مزایای استفاده از سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ یکی از مهم ترین مواردی است که در اغلب فضاهای بزرگ جهت اطلاع رسانی استفاده می شود. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید کیفیت انتقال صدا در سیستم پیجینگ بسیار مهم است چرا که اگر کیفیت صدا پایین و با مشکل روبرو شود بدون شک اطلاع رسانی نیز کیفیت مناسبی نخواهد داشت.

از همین رو مخاطبان به راحتی نمی توانند اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند. سیستم پیجینگ مانند سایر سیستم ها دارای برخی مزایای متنوع است. در ادامه با مهم ترین مزایای استفاده از سیستم پیجینگ آشنا خواهید شد:

 • سیستم پیجینگ به مکانیزم پخش اختصاصی نیازی ندارد بلکه به راحتی می توان پیام را در تمامی بخش های محیط و یا کل ساختمان منتقل کرد.
 • بهترین وسیله ارتباطی در مواقع اضطراری: در مواردی که صحبت از امنیت و ایمنی است بدون شک نصب سیستم پیجینگ می تواند مزایای متنوعی را نسبت به سایر ابزارهای ارتباطی برای شما ارائه دهد.
 • تحویل بهتر و سریع تر پیام با استفاده از سیستم پیجینگ
 • هدف گذاری راحت تر: ارسال پیام های هدفمند برای مخاطبان با استفاده از سیستم پیجینگ
 • سیستم پیجینگ هزینه نهداری کمی دارد و همچنین می توانید این سیستم را برای مدت طولانی و بدون هیچ گونه هزینه های جاری استفاده کنید.

چه چیزی شرکت طنین سیما را در مقایسه با رقبا متمایز کرده است؟

در حال حاضر بسیاری از شرکت هایی که در زمینه تجهیز سالن کنفرانس، سالن همایش، آمفی تئاتر و … فعالیت می کنند، مشاوره رایگان را در دستورالعمل های خود دارند. اما شرکت طنین سیما به غیر از مشاوره رایگان یک بازدید رایگان از سالن کنفرانس شما به عمل می آورد که می توان گفت تنها شرکت موجود در ایران می باشد. همچنین این بازدید رایگان با آوردن تجهیزات به همراه می باشد. به زبان ساده می توان گفت شرکت طنین سیما یک دموی رایگان با تجهیزات برای شما به عمل می آورد. در آخر شما تصمیم می گیرید که با شرکت ما کار خواهید کرد. مشاورین ما مشتاق شنیدن صدای شما هستند تا به صورت کاملا رایگان شما را راهنمایی کنند.

سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل در مورد سیستمهای پیجینگ صحبت کردیم. اکنون شما می توانید با مشاوران ما در تماس باشید تا به صورت رایگان از جزئیات کامل خدمات مطلع شوید. مشاوران ما مشتاق شنیدن صدای شما عزیزان می باشند.

سوالات متداول

 1. چه مکان هایی نیاز به نصب سیستم پیجینگ دارند؟
  سیستم پیجینگ بیمارستانی – سیستم پیجینگ صنعتی – سیستم پیجینگ ترمینال.
 2. اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده سیستم پیجینگ چه می باشد؟
  آمپلی فایر  اصلی ترین قسمت های تشکیل دهنده یک سیستم پیجینگ میباشند . در انتخاب و خرید آمپلی فایر ها دقت ویژه ای داشته باشید.
 3. بخش های اصلی سیستم پیجینگ چیست؟
  ورودی‌ها مانند انواع میکروفن (مبدل سیگنال صوتی به سیگنال الکترونیکی)، پخش صوت، انواع DVD، رایانه‌ها، سامانه‌های هوشمند صوتی و… – آمپلی فایر (تقویت کننده تمامی ورودی ها) – خروجی ها که عمدتا انواع مختلفی از بلندگوها (مبدل سیگنال الکترونیکی به سیگنال صوتی) می باشد – وایرینگ و کابل کشی‌ها (اتصال دهنده آمپلی فایر به تمامی ورودی‌ها و خروجی‌ها).
 4. سیستم پیجینگ چیست؟
  یکی از نیازها در فضای بزرگ مانند ترمینال، مدرسه، بیمارستان و… صدارسانی است. سیستم پیجینگ یا اطلاع رسانی عمومی، اصطلاحی است که برای صدا رسانی در فضاهای گوناگون استفاده می‌شود.

تیم مهندسی طنین سیمامشاهده نوشته ها

Avatar for تیم مهندسی طنین سیما

مجموعه طنین سیمای پاژ متخصص در امور تجیهز سیستم صوت، تصویر و نور حرفه ای سالن کنفرانس، سالن همایش و آمفی تئاتر، سالن‌ سینما، سالن اجتماعات و ... با بیش از 10 سال تجربه در خدمت شماست.

7 دیدگاه

  • سیستم های پیجینگ که در شرکت طنین سیما در انجام پروژه به کار می رود، ساخت ایران می باشد.

  • سیستم پیچینگ تحت شبکه عموما در مجموعه های بزرگ مخصوصا فضاهایی با فاصله زیاد هست که امکان کنترل راحت تر و یکپاچه تر را دارد و همچنین مزیت اجرایی به صرفه تر و راحت تری دارد. برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر نیز می توانید با شماره 02191018646 در تماس باشید.

  • برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با شماره های 02191018646 و 09128870079 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *