سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING) چیست؟

آشنایی با سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING)


سیستم اتوترکینگ و یا به اصطلاح سیستم تصویر برداری اتوماتیک امروزه یکی از مهم ترین امکانات سالن های کنفرانس محسوب می شود. جهت تجهیز سالن کنفرانس علاوه بر سیستم صوتی در برخی موارد ممکن است به سیستم تصویر برداری نیاز باشد. سیستم اتوترکینگ در این زمینه بسیار مناسب است و به صورت خودکار تصاویری با کیفیت را از سالن کنفرانس ضبط می کند. در این مطلب از سایت طنین سیما با سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING) چیست؟ به طور کامل آشنا خواهید شد.

به طور کلی می توان گفت کار اصلی دوربین های اتوترکینگ هدایت شدن به سمت جایگاه شخصی است که در حال گفتگو است در چنین صورتی پخش تصویر فرد در مانیتورها  به طور همزمان نمایش داده می شود. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا با کاربرد اصلی این سیستم آشنا شوید.

آشنایی با سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING)

همانطور که می دانید در سال ها اخیر استفاده از سیستم های دیجیتال در سالن های کنفرانس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از همین رو در سیستم های دیجیتالی قابلیتی به نام اتوترکینگ اضافه شده است. به بیان ساده می توان گفت اتوترکینگ، سیستم تصویر برداری خودکار با میکروفن های کنفرانس است. اگر در سیستم اتاق کنفرانس علاوه بر میکروفن یه سیستم تصویر برداری نیاز دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم از اتوترکینگ استفاده کنید.

این سیستم امروزه یکی از مهم ترین سیستم ها جهت برگزاری جلسات محسوب می شود. سیستم اتوترکینگ به گونه ای طراحی شده است که می توان با استفاده از یک یا چند دوربین هوشمند، تصویر سخنران جلسه بر روی مانیتور نشان داد. اتوترکینگ ایده ای جدید است که روش برگزاری جلسات کاری با تعداد زیاد مخاطبان را کارآمدتر خواهد کرد. جهت اجرای این سیستم شما عزیزان می توانید از خدمات تخصصی گروه طنین سیما استفاده کنید.

سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING)
بررسی سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING)

چگونگی عملکرد سیستم اتوترکینگ

سیستم تصویر برداری خودکار در سالن های کنفرانس باید حتما توسط کارشناسان متخصص در این زمینه به کار گرفته شود. در ابتدا کارشناسان، دوربین های سیستم اتوترکینگ را در مکان های مختلف و مورد نیاز سالن نصب می کنند. این نکته مهم را در نظر داشته باشید دوربین ها باید به شکلی نصب شود تا تمامی افراد حاضر در سالن را به خوبی به نمایش در بیاورد. در قدم بعدی باید میکروفن ها را به این سیستم متصل کرد. سپس در زمان شروع جلسه هر فردی که از طریق میکروفن شروع به صحبت کند دوربین به طور خودکار به سمت فرد می چرخد و فیلمبرداری آغاز می شود.

به طور کلی می توان گفت روش اصلی کار این سیستم از طریق آی پی می باشد و به این صورت است که هر میکروفن دارای یک آی پی مختص به خود است. دوربین های سیستم ردیابی خودکار از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. فراموش نکنید مرکز کنترل این سیستم به صورت دستی و اتوماتیک است. که در حالت دستی از طریق اپراتور برای کنترل دوربین می توان اقدام کرد. سیستم اتوترکینگ یکی از سیستم های کاربردی و مناسب برای انواع سالن های کنفرانس و جلسات به شمار می رود. اگر قصد دارید ضبط جلسه یا پخش همزمان آن روی نمایشگر با بهترین کیفیت و سرعت بالا انجام شود انتخاب این سیستم بسیار هوشمندانه و مناسب است.

موارد کاربرد سیستم اتوترکینگ

حال که با سیستم اتوترکینگ به طور کامل آشنا شدید بهتر است با موارد کاربرد این سیستم نیز آشنا شوید. این سیستم در واقع جهت مدیریت بهتر افراد در جلسات بزرگ طراحی شده است. با استفاده از اتوترکینگ تمامی افراد حاضر در جلسه می توانند از تصویر سخنران بهره مند شوند. موارد کاربرد این سیستم به قرار زیر است:

 • سالن های همایش و سخنرانی های عمومی
 • مراکز آموزشی جهت تجهیز کلاس های بزرگ
 • سالن های کنفرانس و جلسات عمومی
 • سالن های اجلاس

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه کارکرد و کاربرد سیستم اتوترکینگ شما عزیزان می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

موارد کاربردی سیستم اتوترکینگ
سیستم اتوترکینگ در چه مواردی کاربرد دارد؟

بررسی قیمت سیستم اتوترکینگ

برای اطلاع از قیمت این سیستم در نظر داشته باشید قیمت اتوترکینگ به عوامل متعددی بستگی دارد. البته فراموش نکنید بخش عظیمی از قیمت وابسته به قیمت دوربین های نصب شده در سالن مورد نظر است. در واقع می توان گفت برند دوربین استفاده شده، چگونگی نصب این دوربین ها، فناوری به کار رفته و… تمامی این عوامل در قیمت نهایی این سیستم تاثیرگذار هستند به طور کلی می توان گفت عوامل تعیین کننده قیمت این سیستم شامل برند، فناوری های به کار رفته، شکل ظاهری و چگونگی نصب می باشد.

نکات مهم جهت راه اندازی سیستم اتوترکینگ

اگر قصد دارید از اتوترکینگ در سالن جلسات استفاده کنید جهت نصب باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. در واقع با توجه به این مولفه ها می توانید سیستم اتوترکینگ را به بهترین نحو استفاده کنید. در ادامه با نکات مهم جهت راه اندازی این سیستم آشنا خواهید شد:

 • استفاده از دوربین های باکیفیت، امروزه دوربین های حرفه ای متنوعی در بازار وجود دارد این دوربین ها در واقع از مکانیسم کنترلی مانند visca جهت استفاده در سیستم ردیاب خودکار به خوبی پشتیبانی می کنند.
 • توجه به منبع تغذیه میکروفن کنفرانس، جهت استفاده از سیستم اتوترکینگ، منبع تغذیه سیستم کنفرانس باید پورت هایی از جمله rs232 به همراه داشته باشد. همچنین امکان سوئیچ کردن بین دوربین ها نیز باید وجود داشته باشد.
 • رابط اتوترک، اغلب سیستم های کنفرانس از منبع تغذیه ای برخوردار هستند که قابلیت سوئیچ بین دوربین ها و کنترل را به همراه دارند، اگر از دوربین حرفه ای استفاده کنید تنها اینترفیس های اتوترک می توانند سوئیچ بین دوربین ها را انجام دهند.
نکات اصلی برای راه اندازی سیستم اتوترکینگ
بررسی نکات مهم برای راه اندازی سیستم اتوترکینگ
سخن پایانی

در این مطلب از سایت طنین سیما همانطور که گفته شد با (AUTO TRACKING) به طور کامل آشنا شدید. اتوترکینگ، سیستم تصویر برداری خودکار با میکروفن های کنفرانس است. اگر در سیستم اتاق کنفرانس علاوه بر میکروفن یه سیستم تصویر برداری نیاز دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم از اتوترکینگ استفاده کنید. این سیستم امروزه یکی از مهم ترین سیستم ها جهت برگزاری جلسات محسوب می شود.

سوالات متداول سیستم اتوترکینگ (AUTO TRACKING) چیست؟

 1. نکات مهم جهت راه اندازی اتوترکینگ به چه صورت است؟
  استفاده از دوربین های باکیفیت، امروزه دوربین های حرفه ای متنوعی در بازار وجود دارد این دوربین ها در واقع از مکانیسم کنترلی مانند visca جهت استفاده در سیستم ردیاب خودکار به خوبی پشتیبانی می کنند. توجه به منبع تغذیه میکروفن کنفرانس، جهت استفاده از سیستم اتوترکینگ، منبع تغذیه سیستم کنفرانس باید پورت هایی از جمله rs232 به همراه داشته باشد. همچنین امکان سوئیچ کردن بین دوربین ها نیز باید وجود داشته باشد. رابط اتوترک، اغلب سیستم های کنفرانس از منبع تغذیه ای برخوردار هستند که قابلیت سوئیچ بین دوربین ها و کنترل را به همراه دارند، اگر از دوربین حرفه ای استفاده کنید تنها اینترفیس های اتوترک می توانند سوئیچ بین دوربین ها را انجام دهند.
 2. موارد کاربرد اتوترکینگ به چه صورت است؟
  سالن های همایش و سخرانی های عمومی، مراکز آموزشی جهت تجهیز کلاس های بزرگ، سالن های کنفرانس و جلسات عمومی و سالن های اجلاس.
 3. عملکرد اتوترکینگ به چه شکل است؟
  در ابتدا کارشناسان، دوربین های سیستم اتوترکینگ را در مکان های مختلف و مورد نیاز سالن نصب می کنند. این نکته مهم را در نظر داشته باشید دوربین ها باید به شکلی نصب شود تا تمامی افراد حاضر در سالن را به خوبی به نمایش در بیاورد. در قدم بعدی باید میکروفن ها را به این سیستم متصل کرد. سپس در زمان شروع جلسه هر فردی که از طریق میکروفن شورع به صحبت کند دوربین به طور خودکار به سمت فرد می چرخد و فیلمبرداری آغاز می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *