ساخت دکوراسیون و تجهیز اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس اولین چیزی است که برای برگزاری جلسات اداری به آن نیاز داریم. در این اتاق تصمیمات مهم و بزرگی گرفته می شود و افراد کلیدی و شاخصی وارد آن می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات کلیدی طراحی دکوراسیون و ساخت اتاق کنفرانس را با هم بررسی کنیم.

دکوراسیون اتاق کنفرانس

هنگام ساخت و طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس باید به رنگ اتاق و تچهیزات استفاده شده توجه کرد. اتاق جلسه باید آرام باشد و فضای کافی بین میز کنفرانس و دیوار‌ها و همچنین فاصله افراد با هم رعایت شده باشد.

صندلی جلسه

صندلی‌ها باید به نحوی انتخاب شوند که شرکت کنندگان راحت باشند و اصول ارگونومی رعایت شده باشند. فاصله اشخاص از هم مناسب باشد و حریم خصوصی افراد حفظ شود.

میز جلسه

میز مورد استفاده در اتاق کنفرانس انواع مختلفی دارد و در ابعاد مختلفی ساخته می‎شود. میزهای مستطیل، دایره، بیضی از رایج ترین انواع میزهای مورد استفاده در اتاق کنفرانس است.

تجهیزات صوتی و تصویری

بعد از طراحی دکوراسیون و انتخاب میز و صندلی، نوبت به تجهیز اتاق با سیستم‌های صوتی و تصویری است که به نحوی که امکانات برگزاری یک جلسه حرفه‌ای به راحتی در دسترس شرکت‌ کنندگان باشد.

سیستم کنفرانس و میکروفن رومیزی

سیستم کنفرانس امکان مدیریت جلسه را به رییس جلسه می دهد و همچنین صحبت کردن و گفت و شنود را برای همه شرکت کنندگان راحت می‌کند. میکروفن کنفرانس به میکروفن گردن غازی یا Goose Neck معروف است. سیستم کنفرانس دیجیتال امکان ضبط صدا، فیلمبرداری و ضبط تصویر، رای گیری، ترجمه همزمان و بعضی ویژگی‌های دیگر را در خود جای داده است.

نمایشگر اتاق جلسه

وجود نمایشگر و مانیتور اهمیت زیادی در اتاق کنفرانس دارد چرا که معمولا در جلسات، اسلاید‌ها، ویدیو، عکس و موارد بصری برای شرکت کنندگان نمایش داده می شود و گاهی اوقات به جای پروژکتور از نمایشگرها برای این منظور استفاده می‌شود.

لیفت مانیتور

مانیتور مخصوص میز کنفرانس یا لیفت مانیتور، نمایشگری است که در زیر میز قرار داده می‌شود و در صورت نیاز بالا آمده و مورد استفاده شرکت کننده قرار می‌گیرد. این نمایشگر معمولا در جلوی همه شرکت کنندگان و به صورت اختصاصی برای هر نفر نصب می‌شود.

پنل VSP

پنل VSP امکان استفاده از پورت‌های مختلف ارتباطی را برای شرکت کنندگان فراهم می‌کند. پورت‌هایی مانند USB، VGA، HDMI و حتی پریز برق از امکانات این پنل است.

پروژکتور

معمولا جلسات تصمیم گیری با نمایش اسلاید و عکس و فیلم برای شرکت کنندگان پیش می رود. پروژکتورها در طراحی‌های مختلف بنا به نیاز در اتاق کنفرانس نصب می شوند.

آکوستیک اتاق کنفرانس

پنل‌های آکوستیک باعث می شوند تا آرامش در اتاق جلسه حکمفرما شود و صدایی از بیرون وارد اتاق نشود. همچنین پنل‌ها باعث حفظ محرمانگی شده و مانع از انتقال صدا به بیرون از اتاق می‌شوند.

نورپردازی

نورپردازی صحیح در ایجاد تمرکز شرکت کنندگان تاثیر زیادی دارد.

گالری تصویر

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Buttonمشاوره تلفنی رایگان(کلیک کنید)