سیستم صوتی سالن کنفرانس

تجهیزات صوتی سالن کنفرانس

با ورود تجهیزات صوتی سالن کنفرانس به بازار و مهندسی شدن مدیریت اتاق کنفرانس، هر روزه شاهد نوآوری‌های زیادی در این صنعت بودیم.

در این مقاله سعی می‌کنیم تجهیزات صوتی مورد استفاده در سالن کنفرانس و جلسات را با هم مرور و بررسی کنیم و با مزایای این محصولات آشنا شویم.

اگر میخواهید درمورد صفر تا صد تجهیز سالن کنفرانس بیشتر بدانید مقاله ای که قبلا در این مورد نوشته ایم را مطالعه کنید.

یونیت مرکزی سیستم کنفرانس

واحد مرکزی کنترل سیستم کنفرانس دستگاهی است که برای مدیریت میکروفون های کنفرانس و تغذیه میکروفون ها و سایر متعلقات وابسته استفاده می‌شود. این دستگاه ها با توجه به شرکت سازنده، مدل دستگاه و سطح کیفی محصولی که از آن استفاده می‌کنید می تواند قابلیت‌های زیادی از جمله ضبط صدا، فیلمبرداری از جلسه، قابلیت رای گیری (با توجه به نوع میکروفون کنفرانس)، قطع و وصل کردن میکروفون‌ها، حضور و غیاب و … داشته باشد.

سیستم کنفرانس بوش
یونیت مرکزی و کنسول های دیجیتال سیستم کنفرانس

از بهترین سیستم های کنفرانس می توان از تلویک (Televic)، بیرداینامیک (Beyerdynamic)، بهرینگر (Behringer)، کوآد (Quad) و لم (LEM) نام برد. هر کدام از این محصولات در سری ها و مدل های متفاوتی با قابلیت های گوناگون تولید شده اند.

میکروفون

کنسول میکروفون مهمترین بخش یک سیستم کنفرانس و کیفیت صدای خروجی بستگی زیادی به کیفیت ساخت این محصول دارد.

اصلی ترین نوع میکروفون کنفرانس که در سالن های کنفرانس استفاده می شود میکروفون های رومیزی گزنک Goose Neck هستنند. بعضی از ویژگی ها در میکروفن های کنفرانس مانند کاهنده نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی میکروفن در همه میکروفون ها موجود است.

نکته حائز اهمیت این است که بتوانیم میکروفون مناسبی را انتخاب کنیم که مناسب ما و نیازهایمان باشد. زیبایی نیز یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب میکروفن مناسب است.

میکروفون های یقه ای و دستی نیز در سالن کنفرانس استفاده می‌شوند.

صوت جانبی

با توجه به سیستم کنفرانسی که انتخاب کرده‌اید و متراژ اتاق، صوت جانبی باید طراحی و اجرا شود. اسپیکر و بلندگوهای سقفی، دکوراتیو و دیواری در سالن نصب می شوند.

صوت جانبی برای شنیدن یک صدای شفاف و با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد و به عنوان ابزاری برای پخش موسیقی پس زمینه (Background Music) نیز در سالن استفاده می‌شود.

0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Buttonمشاوره تلفنی رایگان(کلیک کنید)