اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

بررسی اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس


همانطور که می دانید یکی از مهم ترین موارد در یک شرکت و یا موسسه تجهیز مناسب اتاق کنفرانس است. طراحی صحیح دکوراسیون اتاق کنفرانس از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد تا فضایی کاملا مناسب برای تبادل ایده ها و تمرکز برای افراد به وجود بیاید. در این مطلب از سایت طنین سیما به بررسی اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

این نکته مهم را فراموش نکنید اهمیتی ندارد فضای اتاق کنفرانس کوچک و یا بزرگ باشد بلکه طراحی دکوراسیون این اتاق بسیار مهم است چرا که به طور غیر مستقیم تاثیر ویژه ای در روند کار و مذاکرات به همراه دارد. با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

نکات مهم اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

در زمان خرید وسایل و تجهیزات جهت طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس باید نکات و فاکتورهای متنوعی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال می توان گفت برای طراحی این اتاق باید به انتخاب رنگ مناسب فضا، انتخاب سیستم صوتی و تصویری مناسب، استفاده از مبلمان و صندلی های اداری، نورپردازی و… توجه داشته باشید.

تمامی این موارد در واقع جزو مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس محسوب می شود. اگر تخصص و تجربه کافی در زمینه طراحی صحیح اتاق کنفرانس ندارید شما عزیزان می توانید جهت طراحی این بخش از شرکت و یا موسسه خود با مشاورین و کارشناسان گروه طنین سیما مشورت نمایید. در ادامه این مطلب به چند نکته اصلی جهت طراحی اتاق کنفرانس خواهیم پرداخت:

نکات کلیدی طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس
آشنایی با نکات مهم طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

انتخاب صندلی مناسب در دکوراسیون اتاق کنفرانس

یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس بدون شک انتخاب صندلی های مناسب است. در واقع انتخاب صندلی نقش بسیار مهمی را در طراحی اتاق کنفرانس به همراه دارد. در زمان خرید صندلی های مناسب برای اتاق کنفرانس باید برخی نکات را در نظر داشته باشید صندلی هایی که برای مدیر و کارمندان در نظر گرفته می شود باید علاوه بر ظاهر شیک بسیار راحت باشد.

در واقع می توان گفت در حین برگزاری جلسات کاری طولانی نباید افراد دچار خستگی و کلافگی شوند. البته فراموش نکنید صندلی های اتاق کنفرانس باید کاملا استاندارد باشند و مطابق با تمامی اصول ارگونومی طراحی شده باشند. به طور کلی می توان گفت طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس مبحث مهمی است و باید حتما قبل از خرید تجهیزات این اتاق با یک طراح متخصص در این زمینه مشورت کنید.

نورپردازی مناسب جهت طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

از دیگر موارد مهم در اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس بدون شک نورپردازی مناسب برای این اتاق است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید اگر نور کافی برای اتاق کنفرانس فراهم نباشد، باعث خستگی و عدم تمرکز افراد خواهد شد. برای ایجاد نور مناسب ما به شما توصیه می کنیم اتاقی که انتخاب می کنید در قدم اول حتما به میزان نورگیری توجه داشته باشید. در کنار این مسئله باید از پرده های مناسبی نیز در این اتاق استفاده کنید. همچنین استفاده از چراغ و لامپ های مناسب نیاز از اهمیت بالایی برخوردار است.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس
استفاده از نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

آکوستیک بودن اتاق کنفرانس

همانطور که می دانید تعداد افراد حاضر در اتاق کنفرانس جهت برگزاری جلسات کاری زیاد هستند این نکته مهم را در نظر داشته باشید فضای اتاق کنفرانس باید از خاصیت آکوستیک برخوردار باشد. تا در صورت شلوغی و سر و صدای بیش از حد از میزان صدا بکاهد. در واقع می توان گفت یکی از موارد اصلی در اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس بدون شک آکوستیک بودن این اتاق است.

در واقع آکوستیک بودن باعث می شود صحبت ها و گفتگوهای سخنران به صورت کاملا واضح باشد و از اکو شدن صدا جلوگیری می شود. علاوه بر این موارد ممکن است در برخی موارد نیاز باشد تا صحبت های افراد حاضر در جلسه به بیرون درز نکند برای این کار از عایق های صدا در کف و دیوارها می توانید استفاده کنید.

تجهیزات سالن و میز در طراحی اتاق کنفرانس

یکی دیگر از موارد مهم در اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس بدون شک تجهیزات سالن و میز کنفرانس است. تجهیزاتی که برای این اتاق باید استفاده شود بستگی به شرکت و یا موسسه مورد نظر دارد. بهتر است در ابتدا با مهم ترین تجهیزات اتاق کنفرانس آشنا باشید و بر اساس این تجهیزات دکوراسیون اتاق کنفرانس را طراحی کنید.

به طور کلی می توان گفت تجهیزات سالن و میز کنفرانس شامل سیستم های صوتی و تصویری، سیم کشی های مورد نیاز، کامپیوترهای موجود بر روی میز، میکروفن، وایت برد های الکترونیکی و… می باشد. در صورتی که قصد دارید از سیستم تصویری برای اتاق کنفرانس استفاده کنید باید توجه داشته باشید تمامی افراد حاضر در جلسه بتوانند به راحتی تصویر را مشاهده کنند. در کنار این مورد تعیین میزان فاصله افراد از سیستم نیز بسیار حائز اهمیت است.

بررسی تجهیزات سالن و میز در طراحی اتاق کنفرانس
تجهیزات مورد استفاده در سالن و میز اتاق کنفرانس

انتخاب سیستم صوتی و تصویری با کیفیت

یکی از اصلی ترین بخش های اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس بدون شک انتخاب سیستم صوتی و تصویری با کیفیت در اتاق کنفرانس است. در واقع می توان گفت داشتن یک سیستم صوتی و تصویری به روز از ضروری ترین تجهیزات برای اتاق کنفرانس محسوب می شود. این نکته مهم را در نظر داشته باشید سیستم های مورد استفاده باید به صورتی باشند که تداخی در سرعت، وضوح ارائه ها و اتصال ایجاد نکند. فراموش نکنید زمانی که از سیستم و تجهیزات بی کیفیت استفاده شود بدون شک کیفیت جلسات پایین می یابد و نمی توانید از فضای جلسه به بهترین نحو استفاده کنید. پس حتما باید به این موضوع توجه کنید که تهیه سیستم های مناسب برای رشد کسب و کارتان بسیار مهم می باشد.

مهم ترین ویژگی های اتاق کنفرانس ایده آل

همانطور که گفته شد با نکات اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. اتاق جلسات باید مکانی کاملا آرام و بی صدا باشد چرا که سر و صدای بیش از حد باعث حواس پرتی افراد حاضر در اتاق کنفرانس خواهد شد. با استفاده از تجهیزات و متریال های ضد صدا به راحتی می توانید اتاق کنفرانس را به یک فضای آرام تبدیل نمایید. در ادامه با مهم ترین ویژگی های اتاق کنفرانس ایده آل آشنا خواهید شد:

 • شرایط روشنایی مناسب اتاق کنفرانس
 • قرار داشتن تهویه مناسب برای اتاق
 • نسبت استاندارد میز به صندلی و راحتی افراد
 • مدیریت کابل و سیم ها
 • نبودن صدا و هیاهو
 • ارتفاع و زاویه دید مناسب نسبت به صفحه نمایش
ویژگی های اتاق کنفرانس ایده آل
بررسی مهم ترین ویژگی های اتاق کنفرانس ایده آل
سخن پایانی

در این مطلب از سایت طنین سیما همانطور که گفته شد با اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. اگر تخصص و تجربه کافی در زمینه طراحی صحیح اتاق کنفرانس ندارید شما عزیزان می توانید جهت طراحی این بخش از شرکت و یا موسسه خود با مشاورین و کارشناسان گروه طنین سیما مشورت نمایید

سوالات متداول اصول طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس

 1. مهم ترین ویژگی های اتاق کنفرانس ایده آل به چه صورت است؟
  شرایط روشنایی مناسب اتاق کنفرانس، قرار داشتن تهویه مناسب برای اتاق، نسبت استاندارد میز به صندلی و راحتی افراد، مدیریت کابل و سیم ها، نبودن صدا و هیاهو، ارتفاع و زاویه دید مناسب نسبت به صفحه نمایش و … می باشد.
 2. تجهیزات سالن و میز در طراحی اتاق کنفرانس باید به چه صورت باشد؟
  تجهیزات سالن و میز کنفرانس شامل سیستم های صوتی و تصویری، سیم کشی های مورد نیاز، کامپیوترهای موجود بر روی میز، میکروفن، وایت برد های الکترونیکی و… می باشد. در صورتی که قصد دارید از سیستم تصویری برای اتاق کنفرانس استفاده کنید باید توجه داشته باشید تمامی افراد حاضر در جلسه بتوانند به راحتی تصویر را مشاهده کنند. در کنار این مورد تعیین میزان فاصله افراد از سیستم نیز بسیار حائز اهمیت است.
 3. سیستم صوتی و تصویری اتاق کنفرانس باید به چه صورت باشد؟
  داشتن یک سیستم صوتی و تصویری به روز از ضروری ترین تجهیزات برای اتاق کنفرانس محسوب می شود. این نکته مهم را در نظر داشته باشید سیستم های مورد استفاده باید به صورتی باشند که تداخی در سرعت، وضوح ارائه ها و اتصال ایجاد نکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *